Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies.

AKTUALITY

arr3KAWASAKI AKTUÁLNÍ CENÍK 8/18JEŠTĚ NAVÍC JE SLEVA NA KAŽDOU Z900 MY 2018 - 10000KČ      ... arr3GLADIATOR HNED 2018   CFMOTO GLADIATOR HNED 2018   Ve spolupráci se společností ESSOX s.r.o, poskytovatelem... arr3SKÚTRY HNED SKÚTR HNED   Ve spolupráci se společností ESSOX s.r.o, poskytovatelem finančních služeb, jsme... arr3KAWASAKI HNED 2018   KAWASAKI HNED 2018   Ve spolupráci se společností ESSOX s.r.o, poskytovatelem finančních... arr3NOVÁ PRODEJNA!!!!!Máme pro Vás dobrou zprávu, přestěhovali jsme se do zcela nových prostor, které se nachází v areálu... arr3Podmínky financování  Financování spotřebního zboží zajišťujeme pro zákazníky formou spotřebitelského nebo...

ZBOŽÍ V AKCI

KONTAKTY

Lukáš Burda DIRTBIKES
Krnovská 129
747 07 Opava
tel: 603 224 277
servis(a)dirtbikes.cz
servis Opava 739 453 889
pob. Hlučín 734 541 648

» Sezóna 2018 reporty + foto
DIRTBIKES Racing Team Opava SMS Šternberk 24.6.2018

Šternberští pořadatelé připravili další SMS Moravy v motokrosu. Již dříve avizované info o opačném uspořádání  a docela velké změně na trati se potvrdilo. Sobotní odpoledne ještě nebylo vše jasné, ale do večera bylo hotovo. Více skoků, zrychlení a hlavně se jelo opačně. Chybělo jen nakropit a mohlo se začít. Podle harmonogramu a celkem hladce se odjely dopolední tréninky. Naši kluci opět nepředvedli žádný oslňující výsledek. Stále chybí postup na přední místa a lepší body. V MX 1 Dominik dvakrát 8 místo a celkově 7 příčka. V MX 1 Krausik dvakrát sedum a celkově 8 místo. V MX 2 Junior Kališ Honza dvakrát 5 místo a tak také celkově. Zbyněk 7 a 8, celkově 7 příčka. Erik v první jízdě 4 místo, ale do druhé nenastoupil. Nedokázali jsme nastartovat. Škoda body budou chybět. Karel ve veteránech dvakrát 6 a tak i celkově. Na startu se prezentovalo jen 80 jezdců. Je to málo a také tím trpí úroveň závodů. Další SMS se jede v srpnu v Petrovicích.

  video_https://youtu.be/Y8F1GbkALXQ

DIRTBIKES Racing Team Opava MMSR MX OPEN Sverepec 16 - 17.6.2018

Třetí závod Slovenského mistráku se jel na trati ve Sverepci. Tentokrát to byl tří denní maraton. Mistrovství Evropy V MX 65 a MX 85 bylo součástí MMSR. V pátek prezentace a prohlídka tratě. Dva týmový jezdci Krausik s Erikem byly odhodláni podat co nejlepší výkony. Krausik potřeboval prolomit smůlu s předchozích závodů a konečně se kvalifikovat. To se mu ale opět nepodařilo, sice chyběly setinky, ale nic na plat. Dostal tak možnost startovat v MX 1 a tak toho využil. Kvalifikace se jely v sobotu, Erik se kousl a tak oba byli připraveni na nedělní finálové jízdy. Už od rána se plnily ochozy kolem tratě a na odpolední finále už bylo plno. Krausik 17 a 12 místo a to mu vyšlo na celkové 14 bodovanou příčku. Dokonce skončil před Kraťasem, který měl smůlu a pro defekt první jízdu nedojel. Erik 13 a 8 v obou  jízdách. Celkově v MX 2 Junior na 9 místě. Připsal si 21 bodů do celkového hodnocení seriálu.

Byl to náročný víkend, který prověřil na těžké a rychlé trati všechny jezdce.

 

foto_https://sirin1.rajce.idnes.cz/FIM_Evropa_jun.65_85_MX_Open…/

 

video_https://youtu.be/--fkl6Zk5eo

DIRTBIKES Racing Team Opava MMČR Juniorů Třebíz 9.6.2018

Druhým závodem Českého juniorského mistráku byl 400 km. vzdálený Třebíz. V pátek jsme vyjeli již dopoledne, abychom stihali dálniční mumraj. Večer ještě prezentace, krátký pokec u pivka a spát. Na dopolední tréninky byla trať připravena a tak se brzy vytvořily dost hluboké drážky. Za tým startoval jen Erik. Na startovce celá juniorská špička včetně Rakušáků a Slováků. Dopolední jízdy ukazovaly dost rychlé časy. Pro Erika tak kolem 12 místa.  Odpolední první finálová jízda za úmorného horka byla odstartovaná jako poslední s první rundy. Erik dojel na 16 místě. Dlouhých 32 minut bylo opravdu dlouhých. Úmorné horko to vše ještě umocnilo. Druhá jízda byla naplánovaná až na podvečer. Ta nakonec byla zrušena pro dost velkou průtž. Celá trať byla během několika minut pod vodou. Vše promočené a všude plno vody. Naplánovaná nedělní zastávka  v Horním Újezdě byla zrušena. Cesta zpět v pohodě a o půl noci již v pelíšku.

 

foto _/https://sirin1.rajce.idnes.cz/MMCR_Junioru_Trebiz_9.6.2018/

 

video_https://youtu.be/_8urVdiK0mY

DIRTBIKES Racing Team Opava SMS Moravy Karlín 3.6.2018

SMS Moravy se jela na pěkně připravené trati skoro mezi vinicemi v Karlíně Čejče. Pořadatelé zaslouží obrovskou pochvalu. Tentokrát to vezmu od veteránů. Karel v první jízdě po pádu nedokončil. Dal se kupy a do druhé jízdy nastoupil s chutí a dojel na 7 místě. Celkově mu to vyšlo na 9 příčku.  V MX 2 Honza a Jiřík 5 a 6 místo první runda. Ve druhé si vyměnili pořadí 8 Jiřík a 9 Honza. Konečné body pro Honzu za 7 a Jiříka 8 místo. V MX 1 Dominik 10 a 11 místo, celkově skončil na 10 místě. MX 2 Junior, Erik první runda 7 příčka po nevydařeném startu a ve druhé 5 místo. Body získal za celkové 6 místo. Ani tentokrát to nebylo na jedničku. Chybí pořád umístění vylepšit o několik příček. Další SMS se jede ve Šternberku a tam to snad bude o něco lepší.

 

foto_https://sirin1.rajce.idnes.cz/SMS_Morava_Karlin_3.6.2018/

 

video_https://youtu.be/Un3jR-gqnTE

DIRTBIKES Racing Team Opava MMSR MX OPEN Myjava 1.5.2018

Druhým závodem Slovenského mistráku, byl na prvního máje již 52 ročník v centru Myjavy. Dlouho se nevědělo jak bude vypadat trať. Došlo k velkým změnám. Důvodem je výstavba obchodního centra právě na ploše, kde se ještě nedávno závodilo. Pořadatelé to však zvládli jako vždy na tomto mistráku na výbornou. Trochu nervozity se odehrálo při nájezdu do depa, kde do poslední chvíle pracovala těžká technika. Nechyběla televize a hlavně spousty diváků. Prezentovalo se také mnoho jezdců zvučných jmen. Super jízdy předváděl Martin Žerava, Petr Bartoš, Franta Smola a další esa. Náš tým vycestoval ve složení Krausik, Honza Kališ a Erik. Po kvaldě bylo celkem dost smutku. Krausik s Honzou nepostoupili do odpoledních finálových jízd. Erik s 15 místa tak tak. Kvalda se jede dost obtížně, tentokrát bylo na trati 50 jezdců a to se dost těžko zajíždí rychlé kolo. První finálovou jízdu zajel Erik na 13 místě. Druhou si polepšil na 11 příčku. Celkově si odvezl body za 11 místo. Těžký závod s velkou konkurencí. Sverepec bude dalším závodem Slovenského mistráku.

 

video_ https://youtu.be/GbnwAjGKc0M

DIRTBIKES Racing Team Opava SMS Moravy Vranov u Brna 13.5.2018

Třetím závodem SMS Moravy byl Vranov u Brna. Známá trať pro většinu jezdců a tak vše záleželo na přípravě a kropení tratě během závodu. To se povedlo tak půl na půl. Trať rychle osychala a tak některá místa se běhen dne stávaly dost uklouzané. S tím se pralo hodně jezdců. Škoda, že malých je tak málo. Budoucí základna mladých jezdců je na Moravě opravdu slabá. Je to škoda a vedení SMS by se nad touto situací mělo pozastavit. Podpora mládeže by měla být na prvním místě. Od vedení SMS stále slyšíme stejné odpovědi, nejsou peníze a nebo strašně málo. Za náš tým nejel ještě Adam, doléčuje si zranění ramene. V  MX 2 Junior, Erik dvakrát 4 místo a tak také celkově po pěkném souboji s Kobzou. Komár 9 a 11, celkově 10 příčka. MX 1 Dominik dvakrát 10 celkově 10 místo. MX 2 Krausik 10 a 8 celkově 8 příčka. Honza první runda po pádu hned v první zatáčce po startu jízdu nedojel. Do druhé nastoupil, ale byl dost otřesený a tak dojížděl na 10 místě. Přesto bojoval až do konce jízdy a tak obsadil celkové 10 místo. Barvy veteránů obhajoval Karel, první jízda 12 ve druhé si polepšil na 9 místo. Celkově skončil desátý. Tak jak jsem psal v předchozím reportu, Danek závod nejel a je to škoda. Ostatní kluci by mohli své umístění vylepšit. Na SMS by kluci měli být na předních místech. Chtěl bych poděkovat Kraťasovi, který jede za ADOS, ale přesto se klukům během závodů věnuje a dokáže poradit. Také Kraťas starší servisuje jen jak je to možné. I v přípravě využívají Kraťasovi zkušenosti. Třetinu sezóny máme odjetou a tak věřím, že výsledky budou stále lepší. 

 

foto https://sirin1.rajce.idnes.cz/SMS_Morava_Vranov_13.5.2018/

DIRTBIKES Racing Team Opava SMS Moravy Přerov 29.4.2018

 Druhá SMS zavedla jezdce do Přerovské rokle. Po dopoledních tréninkových jízdách pořadatelé sloučily třídy do dvou slupin. Tím se zaplnily celé rošty a závody se celkem dost zrychlily. Adam v dopolední kvaldě upadl  v cílovém esíčku a do závodu už nenastoupil. Karel proto zabalil a odjel s Adamem na rengen. Naštěstí se nepotvrdilo žádné vážnější zranění a pochroumané rameno snad bude brzo v pořádku. V MX 2 Junior Komár v první jízdě 2 místo ve druhé 3 a celkově druhá příčka. Za ním na 3 místě Erik po 4 a 2 umístění. Dominik v MX 1  11 a 9 místo, tak také celkově. Krausik v MX 2  10 a 8 celkové 9 místo. Žádná sláva to v Přerově nebyla. I když nás přijel podpořit Lukáš,

tak to byl průměrný závod. Kluci musí příště zabrat. Škoda, že Honza a Danek do Přerova nechtěli. Body jim budou určitě chybět do celkového hodnocení seriálu SMS.


foto_https://sirin1.rajce.idnes.cz/SMS_Morava_Prerov_29.4.2018/

DIRTBIKES Racing Team Opava SMS Moravy Mohelnice 21.4.2018

Letošní první SMS Moravy se závodilo na Mohelnické trati. Po loňském fiasku při MMČR Juniorů se očekával lepší přístup a zabezpečení pořadatelů na tomto závodě. Tentokrát se kropilo už od pátečního podvečera a také trať byla lépe připravena. Jak už bývá zvykem naše SMS nemá zrovna nejlepší hodnocení ze strany jezdců. Už ranní tréninky naznačily, kdo se bude pohybovat na předních místech v hlavním závodě. Náš tým startoval v plné sestavě. Trošku zklamání  a zmatků nastalo při parkování. Kluci měli zajistit místo pro týmové stání, ale to se nepovedlo a tak musel zasáhnout Kraťas starší a ten vybojovat stání pro náš celý tým. Ráno vše připraveno a mohlo se začít. Adam v 125 2T v prví jízdě 7 poslední místo, když objel dvě kola a musel zastavit a hledat poztrácené špice zadního kola. Smůlu měl i v  jízdě druhé, kdy zadřel totálně motor a musel odstoupit. Smůla. Erik v MX 2 Junior startoval s 12 soupeři a v první rundě dojel za Palou a Nešporem na 3 místě. Ve druhé po tvrdém najetí Petra Kolaji přímo na střed motorky musel zastavit a dojížděl s pochroumanou motorkou se ztrátou dvou kol. Málem došlo i na fackování, protože to nebyl první Kolajův zákrok a Kamil se dost naštval. Nakonec celkově 6 místo. V MX 1 startoval Dominik. Dvakrát 9 místo a tak také celkově. V MX 2 jsme měli tři závodníky. Krausik po pěkných jízdách dvakrát 6 místo a tak také skončil, Honza Kališ 9 a 8 místo, celkově 9. Zbyněk 10 a 9, celkově 10 místo. Danek mě trošku zklamal, hlavně svým negativním přístupem. Od rána nebyl ve své kůži a to se také projevilo na výsledku. Celkem v obou jízdách odjel jen 7 kol a tím skončil na 13 posledním místě. Je to škoda i když je v MX 2 větší konkurence, není potřeba se zbytečně stresovat. Má podporu celého týmu a také táty. Věřím, že na dalších závodech to dá. Posledním  ve Veteránech B jel Karel. První runda 7 místo, pěkná jízda. Ve druhé už o něco horší a byl tam také nepříjemný pád a dvojité salto přes řídítka. Naštěstí je Karel tvrdý chlap a tak dojel ještě na 10 místě. Celkově po obou jízdách 7 příčka. Během dne jsme se stačili společně vyfotit v nových dresech. Snad přinesou štěstí pro další závody. Už za týden v Přerově.

 

 

 

DIRTBIKES Racing Team Opava MMSR MX OPEN Gbely 15.4.2018

První letošní Slovenský mistrák je za námi. Trať byla připravena a vše sledovala a natáčela Slovenská televize, která bude vysílat tentokrát záznam z finálových jízd na DIGI 1 Sport. Počasí super a také účast vynikající. Měli jsme zastoupení třech týmových jezdců. Ve třídě MX Junior 125 2T měl Adam smůlu. Prošel kvalifikací, ale rozpletené kolo mu nedovolilo pokračovat v závodě a tak předčastně skončil. Odváží si 12 bodů za 9 celkové místo. Erik v MX 2 Junior také postoupil do finále a po povedených startech dvakrát 11 skončil celkově na 12 místě a připsal si 20 bodů. Krausik  se kvalifikoval v MX 2 jako druhý náhradník a tak startoval jen ve druhé finálové jízdě a tam skončil na 14 místě. Pěkné, náročné závody. Hluboké drážky, velké skoky a hlavně rychlá trať. Myjava bude dalším závodem MMSR. Jede se 1.5.2018 

 

foto_http://sirin1.rajce.idnes.cz/MMSR_MX_Open_Gbely_15.4.2018/

video_https://youtu.be/vnwV7_4PPGY

DIRTBIKES Racing Team Opava - soustředění Velké Heraltice 7.4.2018

Přesunutý původní termín týmového soustředění, byl dobrou volbou. Vyplatilo se počkat na pěkné, slunečné počasí a tím také možnost si zajezdit celý den. Sobotní ráno bylo sice ještě mrazivé, ale na půl devátou, kdy byla naplánovaná prezentace už bylo jako vymalováno. Trať ve V. Heralticích se podařilo připravit v rámci dostupné techniky celkem přijatelně. Její povrh všichni kluci dobře znají a i Martin Žerava  jako trenér byl spokojen. Od 9 hodin po rozcvičení byli kluci stále vytíženi. Trénovali se samostatné úseky postupně po celé trati. Všichni měli po celý den možnost občerstvení a tak vše šlo jako na drátku. Po hodinové přestávce na oběd se pokračovalo až do 17 hodiny. Odpoledne na vše dohlížel také šéf týmu Lukáš Burda se Zdeňou Cekrem. Martin Žerava se snažil zapracovat všechny prvky moderního motokrosu a jako mistr světa je to pan profesor. Všichni jezdci byli spokojeni. Vše se obešlo bez problému s technikou a hlavně bez zranění. Poděkování patří také majiteli areálu Rudovi Grocharovi za možnost uspořádání a pěkné osobní přivítání. Klukům za přípravu tratě a jezdcům za pozornost a dobrý výkon.

 

foto:https://sirin1.rajce.idnes.cz/MX_Dirtbikes_trenink_s_M.Zer…/

 

video:https://youtu.be/LbEZYOtUkSA

DIRTBIKES Racing Team Opava Meteorit Cup Gbely 30.3.2018

První závod nové sezóny se jel na Slovensku. Upravené Gbely, jarní počasí a velká účast jezdců. Vše se dalo očekávat a navíc se jede na této trati první Slovenská republika. Náš tým zastupoval v kategorii Elite Danek Týn. Ještě na staré motorce, ale přesto obsadil pěkné 4 místo. Ve třídě Open se postavily na start  Zbyněk s Erikem. Zbyněk testoval novou KTM  250 4T. Jel opatrněji a tak si odvezl body za celkové 15 místo. Erik po pěkném startu, ale jen do první zatáčky. Tam dostal šupu do zadního kola a poroučel se k zemi. Odneslo to koleno a vzorek od gumy na zádech. Žádná velká sláva, ale i to patří k motokrosu. Snad bude brzy fit.

 

foto:  https://sirin1.rajce.idnes.cz/Meteorit_cup_Gbely_30.3.2018/

DIRTBIKES Racing Team Opava složení týmu 2018

Tým tvoří 12 jezdců, kteří pojedou SMS Moravy, MMČR, MMSR, a několik menších podniků, podle případného volna.

Kratochvíl Zdeněk pro letošní sezónu pojede za jiný tým.

Čeká nás těžká sezóna. Zimní příprava probíhala 2x týdně. Jednou v Budišově n. B. a jednou v Raduni, pod vedením Zdeňka Kratochvíla a tak by kluci měli být připraveni.

První kontrolní závod SMS Moravy se jede 25.3.2018 v Karlíně, dále pak už podle kalendáře.

7.4.2018 proběhne týmové soustředění s Martinem  Žeravou na trati v Heralticích.

Pro jezdce jsme připravili nový design dresů v reflexní žluté s černou barvou.

Tak jako v minulých sezónách se budeme snažit pravidelně informovat o závodech, výsledcích a všem okolo motokrosu. 

 

Švidra Erik

Straka Adam

Novák Zbyněk

Kraus Jiří

Týn Daniel

Jašek Dominik

Kališ Jan

Boček Jiří

Straka Karel

Groh Pavel

Kubánek Patrik