Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies.

AKTUALITY

arr3GLADIATOR HNED 2019      CFMOTO GLADIATOR HNED   Ve spolupráci se společností ESSOX s.r.o, poskytovatelem... arr3SKÚTR HNED 2019      SKÚTR HNED   Ve spolupráci se společností ESSOX s.r.o, poskytovatelem finančních... arr3KAWASAKI HNED 2019   KAWASAKI HNED 2019   Ve spolupráci se společností ESSOX s.r.o, poskytovatelem finančních... arr3Podmínky financování  Financování spotřebního zboží zajišťujeme pro zákazníky formou spotřebitelského nebo...

ZBOŽÍ V AKCI

KONTAKTY

Lukáš Burda DIRTBIKES
Krnovská 129
747 07 Opava
tel: 603 224 277
servis(a)dirtbikes.cz
servis Opava 739 453 889
pob. Hlučín 734 541 648

TÝM -Závody - foto » Sezóna 2019 reporty + foto
DIRTBIKES Racing Team Opava_ MMSR MX OPEN Gbely 18.8.2019

Další pokračování Slovenského mistrálu, tentokrát ve Gbelech. Jako vždy trať byla připravena na jedničku. Počasí pěkné a také dost jezdců na startu. Za tým startoval v MX 2 Junior Erik. V seriálu je zatím na osmém místě a tak bylo potřeba udržet toto místo i nadále. První finálová jízda 10 místo. Ve druhé to bylo lepší a to 8 příčka. Celkově osmé místo  a 25 bodů. Startoval také v superfinále. Zůstává na stejné pozici jako před tímto závodem. O konečném pořadí bude rozhodovat poslední závod seriálu a to v Šenkvicích 5.10.2019. 

 

video na_https://youtu.be/O_L6ZdRePrs

DIRTBIKES Racing Team Opava_ MMČR Petrovice 14.7.2019

Velká republika se přestěhovala do Petrovic. Konečně zase závod skoro doma. Plné rošty a dopolední kvalda už dost napovídala. Za náš tým jel jen Erik. Plán byl získat alespoň nějaký bodík. První finálová jízda 21 místo. Ve druhé si polepšil a obsadil 17 příčku. Celkově 4 body za 21 místo v závodě. Trať se postupně během dne dost měnila a tím se stávala stále složitější. Erik také testoval přechod na bezdušové kola. Nebezpečí defektu tak už snad nehrozí. Pěkné závody se slušným umístěním.

 

video na_https://youtu.be/T6I8W_lPeYo

DIRTBIKES Racing Team Opava_ MMČR Juniorů_Kaplice 6.7.2019

Juniorský mistrák pokračoval na jedné z těžkých tratí v Kaplici. Za tým startoval Erik. Trať byla celkem dobře připravena včetně nakropení. Velký dvoják dávali kluci už v dopoledním tréninku a tak odpoledne se očekával velký boj o přední místa. Erik první jízdu dojel na 9. místě. Ve druhé měl dost velkou smůlu. Po několika kolech zastavil v depu s proraženou zadní gumou a byl konec. Přesto byl na bodech za 17 místo a celkově mu to vyšlo na 12 příčku. V seriálu  MMČR Juniorů, zůstavá na 9 místě.

video na_https://youtu.be/k1AShgSHp6Y

DIRTBIKES Racing Team Opava_ SMS Moravy Petrovice 15.6.2019

SMS Moravy pokračovala v Petrovické kotlině. Tentokrát skoro celý tým. Omluven byl jen Honza Kališ. Ve veteránech B Karel Straka dvakrát osmý a tak také celkově. V MX 2 Junior nastoupil ke svému letošnímu prvnímu závodu i Adam.  Sedlal zánovní KTM SX F 250 Zajel 7 a 8 místo a to mu stačilo na konečnou  sedmou příčku. Ve třídě  MX 1 Dominik 8 a 9 místo. Celkově devět. Tři jezdci v MX 2, Komár 12 a 11 celkově 12 místo. Krausik 8 a 6 celkově sedum. Erik 5 a 9 po pádu, celkově šesté místo. Úmorné horko, přesto bylo stále nakropeno. Povedené závody, ale výsledky nic moc. Tady musí kluci zabrat a pokusit se zúročit přípravu a to co mají natrénováno. Na SMS by měli být vidět více na předních místech.

 

video na_https://youtu.be/ni1a1syn09E

DIRTBIKES Racing Team Opava_ MMSR MX OPEN Sverepec 9.6.2019

Už dopředu avízo o změně tratě. Jede se opačně. Někteří to takto pamatují. Celé to bylo o dost rychlejší. Hlavně ten známý velký padák. Kdo tam nedržel, neměl šanci. Za tým startoval jen Erik. Na závod se těšil.  

Dali jsme si za cíl postup do superfinále. To se nám podařilo. V první rundě 8 místo. Druhá se povedla. 4 příčka a tak také celkově. Erik se tak postavil na start superfinále vedle těch nejlepších. Tam dojel na 28 místě. Musím zmínit také výkon Víti Pražáka. Tem nejede za náš tým, ale 4 místo v MX4 si zaslouží pochvalu. Pěkná jízda. Dalším závodem MX OPEN MMSR jsou Gbely.

 

video na_https://youtu.be/fYLy52wYE_s

DIRTBIKES Racing Team Opava_ MMČR Juniorů_Karlín 8.6.2019

DIRTBIKES  Racing Team Opava_ MMČR Juniorů_Karlín 8.6.2019

Čtvrtý závod seriálu MMČR Juniorů startoval v Karlíně u Čejče. Pěkné prostředí a i slušná trať přilákalo celkem dost jezdců. Počasí příjemné a tak se všichni těšili na pěkné závody. Za tým startovali Erik s Honzou Kališem. Už dopolední kvalifikace naznačila, jak se bude závodit v odpoledních finálových jízdách. Bohužel Honza měl tentokrát dost škaredý pád v kvaldě. Na cílovém skoku nezvládl dopad a poroučel se k zemi. Nakonec musel i do nemocnice. Vyhozené rameno a také byl otřesen. Vyšetření dopadlo dobře až na vrácení ramene naštěstí v narkóze. Erik po 6 a 10 místě celkově 7 příčka. Připsal si body do celkového pořadí seriálu, kde je na 8 místě. Hned po skončení a zabalení jsme se přesunuli na Slovensko do Sverepce, kde se jel v neděli další závod MX OPEN MMSR

video na_https://youtu.be/XZ8QWftis_w

DIRTBIKES Racing Team Opava_ MMČR Dalečín 26.5.2019

DIRTBIKES  Racing Team Opava_ MMČR Dalečín 26.5.2019

 

Vzorně připravena trať v Dalečíně, plné rošty a v MX 2 50 jezdců v kvalifikaci. Za tým startoval jen Erik. Docela se těšil, byli jsme na této trati jednou trénovat a tak věděl do čeho jde. Důležitá byla kvalifikace a ta se povedla, tak se vše mohlo soustředit na odpolední finále. Na startu celá špička těch nejlepších jezdců, domácích i zahraničních. Erikovi v první jízdě po třech kolech přestala poslouchat motorka. Musel do depa. Nešlo řadit. Byl naštvaný, ale i to se stává. Naštěstí mechanik Kraťas starší dokázal poruchu opravit a tak se nemuselo balit, ale mohlo se připravovat na druhou finálovou jízdu. Tam se podařil start a v silné konkurenci obsadil 24 místo. Byl to zatím nejlepší výsledek ve velké republice a hlavně zase obrovská zkušenost. Chybí už kousek aby dosáhl na bodované místo. Byl to těžký závod na rychlé a náročné trati. Snad se to podaří na další velké republice v Petrovicích.

 

video na_ https://youtu.be/25ifjwdFl_8

DIRTBIKES Racing Team Opava_ MMČR Juniorů_Jinín_18.5.2019

 

Zase cestování do Čech. Juniorský mistrák se jel v Jiníně u Strakonic. Několik nových prvků a ty původní byly zase zrušeny. Kluci to komentovali jako změnu, ale né tak zásadní. Asi se šlo do větší bezpečnosti a to je dobře. Za tým startovali Erik s Honzou. Honza byl na trati asi tři týdny před závodem potrénovat s Kraťasem a Janíkem a tak se očekávalo, že  budou závody pro ně výhodou. Nebylo tomu tak, protože na závod jsou tratě vždy připraveny trošku jinak než na trénink. První odpolední finále. Honza 14 a Erik 10 místo. Ve druhé Honza 22 a Erik 11. Honzovi to vyšlo na celkové 21 místo. Erik nakonec obsadil pěkné 7 místo. Oba starty měl konečně celkem dobré a i časy byly o něco lepší. Další juniorka se jede v Karlíně příští měsíc.

 

video na_https://youtu.be/Kk9YSbc1sj4

DIRTBIKES Racing Team Opava_SMS Moravy Vranov u Brna 12.5.2019
 
 
Třetí závod SMS se jel na známé trati ve Vranově u Brna. Za náš tým v MX 1 si zazávodil Dominik. 6 a 7 místo mu stačilo na celkovou 7 příčku. V MX 2 Komár dvakrát 6 a tak také celkově. Krausik dvakrát čtyři a i on takto celkově. Erik dvakrát 3 místo a pohár za bronz. Tentokrát se závody celkem podařilo připravit a udržet po celý den. Kropení zajistila příroda a tak se muselo dost umývat. Dalším závodem seriálu SMS jsou Petrovice u Karviné.
 
DIRTBIKES Racing Team Opava_MMČR Pacov 5.5.2019

 

Druhý závod velké republiky se jel v Pacově. Očekávané široké startovní pole, bylo při prezentaci potvrzeno. V MX 2 nastoupilo k dopolední kvalifikaci 59 jezdců. Za náš tým startoval jen Erik. Kvalda byla pro nás vlastně závodem. Vše vypadalo celkem dobře. 30 místo dvě kola před časovým limitem. Byl jsem klidný, ale najednou skok na 38 pozici. Naštěstí byl konec a tak to vyšlo a postup do odpoledních jízd byl jasný. 19 kluků jelo domů. Erik se na odpoledne těšil. První runda 31 místo a ve druhé si polepšil na 26 příčku. Trať byla připravena a jako vždy těžká, rychlá, ale pro všechny stejná. Opět škola mezi nejlepšími jezdci v ČR. Další velká republika se jede v Dalečíně.

 

video na_https://youtu.be/Nca3gAJ7UZc

DIRTBIKES Racing Team Opava_ MMSR MX OPEN Myjava 1.5.2019

DIRTBIKES Racing Team Opava_ MMSR  MX OPEN  Myjava 1.5.2019

 

Již tradičně 1.května každým rokem se jede na Myjavě motokros. Tak tomu bylo i letos, jen s tím rozdílem, že trať se postupně mění. Ustupuje stavbě obchodního centra a tím je pořadatel nucen stavět nové prvky na trati. Tentokrát to byl skok, troják u výjezdu ze zatáčky před kopcem nad depem. Už při trošku chaotickém parkování, bylo potřeba počkat na zavření obchodů a pak bylo možno zaparkovat se šeptalo, že se ten troják se nedá skočit. Nakonec se zaparkovat podařilo a kluci se vydali na prohlídku tratě. Za náš tým Honza a Erik. Vše se mělo rozhodovat až při ranním tréninku. nakonec ten obávaný proskakovák dávali skoro všichni hned od rána. Jako vždy se přišlo podívat několik tisíc diváků o které bylo dobře postaráno. Občerstvení na každém volném místě kolem tratě. Honza 10 a 13 místo, celkově skončil na 12 místě. Erik 8 a 7 místo, celkově 7 příčka a postup do superfinále. Tam sice nebodoval, ale byla to super jízda na 15 minut plus dvě kola, těch nejlepších na Myjavě. Dalším závodem MX OPEN bude Sverepec.

 

video na_https://youtu.be/bhBnVwzMBow

DIRTBIKES Racing Team Opava_ MMČR Juniorů_Ledeč n.S._27.4.2019

DIRTBIKES  Racing Team Opava_ MMČR Juniorů_Ledeč n.S._27.4.2019

Je tady první juniorský mistrák ze šesti plánovaných závodů seriálu. Tentokrát se začíná v Ledeči nad Sázavou. Na tuto trať vzpomínáme ze šedesátek. Erik stál při mistráku na bedně. Trať se moc nezměnila. Je rychlá a celkem na rovině s několika skoky. Dlouhá startovací rovina. Za tým jede celý mistrák Erik a Honza. V první rundě Honza 17 místo a Erik 16 když nedojel do cíle. Půl kola mu chybělo, ale motorka přestala poslouchat. Ve druhé bojoval se Šturmou a Klimem. Dojel na 11 místě a tak také skončil celkově. Honzovi se druhá runda moc nepovedla. Dojel si pro body za 17 místo. V konečném pořadí skončil na 18 ještě bodovaném místě. Dalším juniorským mistrákem je závod v Jiníně. Tentokrát žádné video. Kamera zůstala doma. Tak zas příště.

DIRTBIKES Racing Team Opava_ SMS Moravy Dolní Heřmanice 21.4.2019

DIRTBIKES  Racing Team Opava_ SMS Moravy Dolní Heřmanice 21.4.2019

Šest jezdců našeho týmu startovalo na druhém závodě SMS Moravy. Trať v D. Heřmanicích je přírodní a hlavně je potřeba dost vody na kropení. Naštěstí mají hned vedle tratě rybník a tak se předpokládalo, že to pořadatel ukropí. Povedlo se to jen částečně. Při každém startu to byla vždy písečná bouře. Jinak to celkem šlo. V MX 1 Dominik 10 a 9 místo a celkově 10 příčka. Ve veteránech B si Karel Straka hlídal 2x 9 místo a to mu zajistilo  konečné bodované 10 místo. Čtyři jezdci bojovali v MX 2. Komár 11 a 12 celkově12 místo. Krausik 8 a 10 celkově 10 příčka. Honza Kališ 9 a 7 celkově 7 místo. Erik 5 a 8 celkově 6 místo. Kluci by měli přidat. Další SMS se jede ve Vranově. Snad to bude o něco lepší.

video na_https://youtu.be/s09g-HCI6kw

DIRTBIKES Racing Team Opava_ SMS Moravy Mohelnice_13.4.201

DIRTBIKES  Racing Team Opava_ SMS Moravy Mohelnice_13.4.2019

Zahajovací závod SMS Moravy uspořádali pořadatelé  na Mohelnické trati. Pro některé kluky to byl první závod sezóny. Z týmu startovali v MX 2 Erik, Krausik a Komár. V MX 1 Dominik. Trať byla celkem slušně připravena a noční deštík pomohl s kropením. Ve třídě MX 1 Dominik 7 a 5 místo. Celkově si připsal 30 bodů za sedmou příčku. Ve třídě MX2 se docela bojovalo. Adam Dušek vodil obě jízdy a za ním Nešpor, Faltus a Erik. Takové bylo pořadí i celkově. Krausik 7 místo a Komár skončil na místě devátém. Tentokrát povedené závody. Další SMS se jede v Dolních Heřmanicích. 

video na_https://youtu.be/SAtgntTsRbk

DIRTBIKES Racing Team Opava_ MMSR MX OPEN Velké Uherce 4 - 7.4.2019

DIRTBIKES Racing Team Opava_ MMSR  MX OPEN Velké Uherce  4 - 7.4.2019

 

První Slovenský mistrák odstartoval spolu s Europen Championships MX 65-85  Už od pátku, kdy byla přejímka bylo v depu rušno. Kvalifikace se měla odjed v sobotu, ale pro déšť byly všechny kvaldy přeloženy na neděli. To představovalo napěchovaný celodenní program, tak aby se vše stihlo. Trať byla řádě promáčená a do ranních volných tréninků se nikomu moc nechtělo. Všude samé bláto, myčka pořád plná. Na startu plné rošty a navíc se v celém seriálu bojuje v superfinále o automobil. Postup je však dost tvrdý. 12 jezdců MX 1 a MX 2, 10 jezdců MX 2 Junior a 6 2T 125. Jede se na 15 minut  plus 2 kola. Erik v MMSR MX 2 Junior, první runda 10 příčka a ve druhé 11 místo a tak také  celkově. Superfinále mu uteklo o jedno místo. Škoda, že trať nebyla jako v loni, kdy se dalo využít jejího profilu. V tomto stavu se vytvořila jednokolejka a bylo dost obtížné předjíždění. Jinak ale pěkné závody, hlavně plné rošty a silná mezinárodní konkurence. Další závod seriálu MX OPEN se jede 1.května  na Myjavě.

 

video na_ https://youtu.be/UpnA9DaRHwg

DIRTBIKES Racing Team Opava_MMČR LOKET 31.3.2019

DIRTBIKES Racing Team Opava_MMČR  LOKET 31.3.2019

 

Poslední  víkend v březnu, patřil prvnímu letošnímu velkému mistráku. Známá světová trať v Lokti přivítala celou českou motokrosovou špičku, doplněnou také o jezdce ze zahraničí. Počasí příjemné, trať rychlá a obtížná, ale pro všechny stejná. Jediný zástupce našeho týmu Erik Švidra pojede celý seriál velkého mistráku. V MX 2 se do ranních tréninků prezentovalo 54 jezdců. Na start může jen 40 a tak se závodilo už i v dopolední kvalifikaci. Erik si zajistil postup 31 místem a tak se mohl připravovat na odpolední finálové jízdy. 32 a 36 místo ve finále. Několik pádů, ale přesto tvrdá škola a opravdový velký závod. Další měření sil bude v Pacově. Tam je také čeká náročná trať. Určitě se pokusíme o co nejlepší výsledek. Příští víkend nás čeká tří denní maraton ve Velkých Uhercích, kde se jede první slovenský mistrák.

 

video na_https://youtu.be/hibSKqT-LoI

DIRTBIKES Racing Team Opava_Karlín 24.3.2019

DIRTBIKES Racing Team Opava_Karlín 24.3.2019

 

Již podruhé zahájení nové sezóny připravili pořadatelé na pěkné trati v Karlíně u Čejče na jihu Moravy. Prezentovalo se 240 jezdců v 10 kubaturách. Trať vzorně připravena. Už dopolední tréninky sledovalo několik stovek diváků. První finálové jízdy byly odstartovány ve 12 hodin. Vše se dost protahovalo. Bez časomíry to dost dobře nejde. První runda tak skončila v 16 hodin a to už bylo jasné, že zbytek bude problém. Začalo se vše řešit zkrácením jednotlivých jízd, ale ani to moc nepomohlo. Nakonec byla poslední naše jízda MX OPEN zastavena po čtyřech kolech pro tmu. První závod na pohodu a hlavně první opravdové svezení s ostrým startem. Za tým startoval jen Erik. V MX OPEN kde startovalo 45 jezdců dojel  kolem 15 místa. Na této trati se pojede v červnu také juniorský mistrák a to už opravdu o body.

 

 

video na_https://youtu.be/EqcNPWoHf14

DIRTBIKES Racing Team Opava.Týmové soustředění 22.3.2019

DIRTBIKES Racing Team Opava.Týmové soustředění  22.3.2019

 

Dlouho očekávané zahájení nové sezóny je tady. V pátek 22.3.2019 na trati MX Zábřeh proběhlo týmové soustředění pod vedením Mirka Kučírka. Několikanásobný mistr ČR po celý den ladil poslední přípravu týmu a také několika dalších jezdců. Prezentovalo se 18 závodníků, pro které bylo po celý den řádně postaráno. Občerstvení a pitný režim zajistil Víťa Pražák starší. Vše probíhalo podle plánu. Zklamáním byla příprava tratě. Sucho a prach bylo pro kluky dost nepříjemný. V Zábřehu to ale jinak nejde. Postupně se jezdily jednotlivé pasáže na celé trati. Bylo stále co zdokonalovat. Kluci si vyzkoušeli dokonce některé nové prvky. Rady mistra jsou k nezaplacení. Tak hodnotili při závěrečném povídání všichni jezdci. Děkujeme vedení týmu za podporu a klukům za sportovní přístup k celé akci. Určitě to byl dobrý vstup do nadcházející sezóny.

 

video na_ https://youtu.be/C0XV-y49NXs

DIRTBIKES Racing Team Opava složení týmu pro sezónu 2019

DIRTBIKES Racing Team Opava složení týmu pro sezónu 2019    

   

Složení potvrdil majitel týmu pan Lukáš Burda. Tým DIRTBIKES Racing Team Opava pro sezónu 2019 tvoří 10 jezdců, kteří pojedou SMS Moravy, MMČR, MMSR, a několik menších podniků, podle případného volna.

Zimní příprava probíhala v tělocvičně 2x týdně. Jednou v Melči a jednou v Raduni.

Součásti přípravy bylo také několik hokejových utkání na opavském ledě.

Přípravné soustředění týmu před sezónou se uskuteční 22.3.2019 na trati v Zábřehu u Opavy pod vedením Mirka Kučírka.

Trať bude uzavřena a od 9 hodin  / v pátek / kde proběhnou poslední přípravy a testy na první závody nové sezóny.

První kontrolní závod SMS Moravy se jede 24.3.2019 v Karlíně, dále pak už vše podle kalendáře.

Pro jezdce jsme připravili nový design dresů v černé a červené barvě..

Tak jako v minulých sezónách se budeme snažit pravidelně informovat o závodech, výsledcích a všem okolo motokrosu. 

Švidra Erik # 419

Straka Adam # 171

Novák Zbyněk # 3

Kraus Jiří # 238

Týn Daniel # 611

Jašek Dominik # 512

Kališ Jan # 18

Boček Jiří # 42

Straka Karel # 72

Kubánek Patrik # 182

Přejeme jezdcům dobrou sezónu, hlavně bez zranění. Sponzorům děkujeme za podporu do nové sezóny.

Cílem je co nejlépe reprezentovat tým a dovážet co nejlepší umístění ze všech soutěží.

To bude nejlepší odměnou všem co nám fandí.