Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies.

AKTUALITY

arr3GLADIATOR HNED 2019      CFMOTO GLADIATOR HNED   Ve spolupráci se společností ESSOX s.r.o, poskytovatelem... arr3SKÚTR HNED 2019      SKÚTR HNED   Ve spolupráci se společností ESSOX s.r.o, poskytovatelem finančních... arr3KAWASAKI HNED 2019   KAWASAKI HNED 2019   Ve spolupráci se společností ESSOX s.r.o, poskytovatelem finančních... arr3NOVÁ PRODEJNA!!!!!Máme pro Vás dobrou zprávu, přestěhovali jsme se do zcela nových prostor, které se nachází v areálu... arr3Podmínky financování  Financování spotřebního zboží zajišťujeme pro zákazníky formou spotřebitelského nebo...

ZBOŽÍ V AKCI

KONTAKTY

Lukáš Burda DIRTBIKES
Krnovská 129
747 07 Opava
tel: 603 224 277
servis(a)dirtbikes.cz
servis Opava 739 453 889
pob. Hlučín 734 541 648

TÝM -Závody - foto » Sezóna 2019 reporty + foto
DIRTBIKES Racing Team Opava_ SMS Moravy Mohelnice_13.4.201

DIRTBIKES  Racing Team Opava_ SMS Moravy Mohelnice_13.4.2019

Zahajovací závod SMS Moravy uspořádali pořadatelé  na Mohelnické trati. Pro některé kluky to byl první závod sezóny. Z týmu startovali v MX 2 Erik, Krausik a Komár. V MX 1 Dominik. Trať byla celkem slušně připravena a noční deštík pomohl s kropením. Ve třídě MX 1 Dominik 7 a 5 místo. Celkově si připsal 30 bodů za sedmou příčku. Ve třídě MX2 se docela bojovalo. Adam Dušek vodil obě jízdy a za ním Nešpor, Faltus a Erik. Takové bylo pořadí i celkově. Krausik 7 místo a Komár skončil na místě devátém. Tentokrát povedené závody. Další SMS se jede v Dolních Heřmanicích. 

video na_https://youtu.be/SAtgntTsRbk

DIRTBIKES Racing Team Opava_ MMSR MX OPEN Velké Uherce 4 - 7.4.2019

DIRTBIKES Racing Team Opava_ MMSR  MX OPEN Velké Uherce  4 - 7.4.2019

 

První Slovenský mistrák odstartoval spolu s Europen Championships MX 65-85  Už od pátku, kdy byla přejímka bylo v depu rušno. Kvalifikace se měla odjed v sobotu, ale pro déšť byly všechny kvaldy přeloženy na neděli. To představovalo napěchovaný celodenní program, tak aby se vše stihlo. Trať byla řádě promáčená a do ranních volných tréninků se nikomu moc nechtělo. Všude samé bláto, myčka pořád plná. Na startu plné rošty a navíc se v celém seriálu bojuje v superfinále o automobil. Postup je však dost tvrdý. 12 jezdců MX 1 a MX 2, 10 jezdců MX 2 Junior a 6 2T 125. Jede se na 15 minut  plus 2 kola. Erik v MMSR MX 2 Junior, první runda 10 příčka a ve druhé 11 místo a tak také  celkově. Superfinále mu uteklo o jedno místo. Škoda, že trať nebyla jako v loni, kdy se dalo využít jejího profilu. V tomto stavu se vytvořila jednokolejka a bylo dost obtížné předjíždění. Jinak ale pěkné závody, hlavně plné rošty a silná mezinárodní konkurence. Další závod seriálu MX OPEN se jede 1.května  na Myjavě.

 

video na_ https://youtu.be/UpnA9DaRHwg

DIRTBIKES Racing Team Opava_MMČR LOKET 31.3.2019

DIRTBIKES Racing Team Opava_MMČR  LOKET 31.3.2019

 

Poslední  víkend v březnu, patřil prvnímu letošnímu velkému mistráku. Známá světová trať v Lokti přivítala celou českou motokrosovou špičku, doplněnou také o jezdce ze zahraničí. Počasí příjemné, trať rychlá a obtížná, ale pro všechny stejná. Jediný zástupce našeho týmu Erik Švidra pojede celý seriál velkého mistráku. V MX 2 se do ranních tréninků prezentovalo 54 jezdců. Na start může jen 40 a tak se závodilo už i v dopolední kvalifikaci. Erik si zajistil postup 31 místem a tak se mohl připravovat na odpolední finálové jízdy. 32 a 36 místo ve finále. Několik pádů, ale přesto tvrdá škola a opravdový velký závod. Další měření sil bude v Pacově. Tam je také čeká náročná trať. Určitě se pokusíme o co nejlepší výsledek. Příští víkend nás čeká tří denní maraton ve Velkých Uhercích, kde se jede první slovenský mistrák.

 

video na_https://youtu.be/hibSKqT-LoI

DIRTBIKES Racing Team Opava_Karlín 24.3.2019

DIRTBIKES Racing Team Opava_Karlín 24.3.2019

 

Již podruhé zahájení nové sezóny připravili pořadatelé na pěkné trati v Karlíně u Čejče na jihu Moravy. Prezentovalo se 240 jezdců v 10 kubaturách. Trať vzorně připravena. Už dopolední tréninky sledovalo několik stovek diváků. První finálové jízdy byly odstartovány ve 12 hodin. Vše se dost protahovalo. Bez časomíry to dost dobře nejde. První runda tak skončila v 16 hodin a to už bylo jasné, že zbytek bude problém. Začalo se vše řešit zkrácením jednotlivých jízd, ale ani to moc nepomohlo. Nakonec byla poslední naše jízda MX OPEN zastavena po čtyřech kolech pro tmu. První závod na pohodu a hlavně první opravdové svezení s ostrým startem. Za tým startoval jen Erik. V MX OPEN kde startovalo 45 jezdců dojel  kolem 15 místa. Na této trati se pojede v červnu také juniorský mistrák a to už opravdu o body.

 

 

video na_https://youtu.be/EqcNPWoHf14

DIRTBIKES Racing Team Opava.Týmové soustředění 22.3.2019

DIRTBIKES Racing Team Opava.Týmové soustředění  22.3.2019

 

Dlouho očekávané zahájení nové sezóny je tady. V pátek 22.3.2019 na trati MX Zábřeh proběhlo týmové soustředění pod vedením Mirka Kučírka. Několikanásobný mistr ČR po celý den ladil poslední přípravu týmu a také několika dalších jezdců. Prezentovalo se 18 závodníků, pro které bylo po celý den řádně postaráno. Občerstvení a pitný režim zajistil Víťa Pražák starší. Vše probíhalo podle plánu. Zklamáním byla příprava tratě. Sucho a prach bylo pro kluky dost nepříjemný. V Zábřehu to ale jinak nejde. Postupně se jezdily jednotlivé pasáže na celé trati. Bylo stále co zdokonalovat. Kluci si vyzkoušeli dokonce některé nové prvky. Rady mistra jsou k nezaplacení. Tak hodnotili při závěrečném povídání všichni jezdci. Děkujeme vedení týmu za podporu a klukům za sportovní přístup k celé akci. Určitě to byl dobrý vstup do nadcházející sezóny.

 

video na_ https://youtu.be/C0XV-y49NXs

DIRTBIKES Racing Team Opava složení týmu pro sezónu 2019

DIRTBIKES Racing Team Opava složení týmu pro sezónu 2019    

   

Složení potvrdil majitel týmu pan Lukáš Burda. Tým DIRTBIKES Racing Team Opava pro sezónu 2019 tvoří 10 jezdců, kteří pojedou SMS Moravy, MMČR, MMSR, a několik menších podniků, podle případného volna.

Zimní příprava probíhala v tělocvičně 2x týdně. Jednou v Melči a jednou v Raduni.

Součásti přípravy bylo také několik hokejových utkání na opavském ledě.

Přípravné soustředění týmu před sezónou se uskuteční 22.3.2019 na trati v Zábřehu u Opavy pod vedením Mirka Kučírka.

Trať bude uzavřena a od 9 hodin  / v pátek / kde proběhnou poslední přípravy a testy na první závody nové sezóny.

První kontrolní závod SMS Moravy se jede 24.3.2019 v Karlíně, dále pak už vše podle kalendáře.

Pro jezdce jsme připravili nový design dresů v černé a červené barvě..

Tak jako v minulých sezónách se budeme snažit pravidelně informovat o závodech, výsledcích a všem okolo motokrosu. 

Švidra Erik # 419

Straka Adam # 171

Novák Zbyněk # 3

Kraus Jiří # 238

Týn Daniel # 611

Jašek Dominik # 512

Kališ Jan # 18

Boček Jiří # 42

Straka Karel # 72

Kubánek Patrik # 182

Přejeme jezdcům dobrou sezónu, hlavně bez zranění. Sponzorům děkujeme za podporu do nové sezóny.

Cílem je co nejlépe reprezentovat tým a dovážet co nejlepší umístění ze všech soutěží.

To bude nejlepší odměnou všem co nám fandí.