1. Úvod
  2. MX team
  3. Sezona 2010
Novinky
15.05.2023
Den otevřených dveří JARO 2023
Děkujeme všem, kteří k nám zavítali v rámci sobotního dne otevřených dveří a testovacích jízd, které probíhaly v našem showroomu v Hlučíně. Během celé... číst celé
11.05.2023
Den otevřených dveří a testovací jízdy v hlučínském showrooomu
Odstartujte sezónu dnem otevřených dveří na našem showroomu DIRTBIKES v areálu Cihelny Hlučín. Stavte se otestovat pořádnou porci skvělých strojů a no... číst celé
21.12.2022
Nové dětské čtyřkolky CFMOTO X110
Sportovní vzhled, jedinečné jízdní vlastnosti, maximální bezpečnost = to je nová dětská čtyřkolka CFMOTO X110 Skladem na obou našich prodejnách!  No... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Pitbike Moravia CUP - družstva

16.10.2010 - Mirsolav - Místo kde jsme se sešli na prvních závodech udělalo také tečku za letošní Moravií. Počasí bylo skoro ideální i když ráno trochu mrholilo a teplota mohla být o pár stupňů větší, ale na pitech jsme se rychle zahřáli. A kdo se nezahřál na pitech použil bufet jako tým Stompu a dal si nějaké to zahřívadlo.

Letos poprvé můj pitbike vypověděl službu a tak už před závodem jsme si zažili horké chvilky. Našstěstí mi na jednu rozjížďku půjčil svůj stroj pan Bunček a na druhou Zdeňa Kratochvíl. Takže družstvo jsme měli kompletní a to ve složení Natálka, Kraťas a já.

První rozjížďku jsme začínali s Kraťasem jako skupina A+B. Po startu byl nejrychlejší Hubáček, za ním jsem byl já a na záda mi dýchal Adámek, dále bojovali Kraťas, Odehnal, Kaštan. Zhruba v polovině závodu jsme byli všichni 3 nalepeni na sobě, ale v zatáčce se urvala velká hrouda hlíny na kterou doplatil Adámek když ji trefil a spadl. Já jsem se dostal díky jezdci okolo kterého neuměl Hubáček předjet před něj, ale hned jsem si to zašláp a neý jsem to nastartoval byl předemnou Kraťas a Odehnal, naštěstí Kaštana se mi podařilo nechat za sebou. Jezdci okolo zpět mi přáli i tentokrát a po zaváhání Odehnala jsem byl před ním, ten pak nesmyslně do mě najel na odskoku a málem šel sám k zemi - moc sem mu to přál :) Kraťas mi v rámci týmu uvolnil pozici abych mohl co nejdřív dohnat pomalu vadnoucího Hubáčka. Asi 2 kola do konce jsem ho předjel opět ve stejném místě když se mu zase nedařilo předjet kolečkáře. Mazitím se dostali před Kraťase Adámek, Odehnal i Kaštan, ale i tak to byl pěkný výsledek protože jel na číně. Závěr první jízdy ještě zdramatizoval Odehnal když měl kontakt s Kaštenem který šel k zemi, tím se před něj dostal Kraťas. Ivo měl nějaké problémy s rukou a v závodech nepokračoval. Takže mu přeji brzké uzdravení.

Druhou rozjížďku jsem sledoval jako divák protože jela skupina B+C. Kraťas byl první po startu a Natal v zatáčce zhruba kolem 5. místa, ale pak ji dost jezdců předjelo a Natal bojovala mezi svými. Kraťas chtěl jízdu zdramatizovat a tak si u mě pěkně v zatáčce ulehl a nechal se předjet dvěma jezdci - pak to samozřejmě dotáhl a vyhrál. Pěkný výkon předvedl taky pan Bunček když bojoval mezi mladýma skoro na špici, škoda jen že mu síly nevydžely o 2 kola déle.

Třetí rozjížďku jsem jel já s Natal. Start se musel opakovat, protože zařízení spadlo jen některým jezdcům. Po opakovaném startu jsem byl v zatáčce za Odehnalem a Hubáčkem a záda mi opět hlídal Adámek, ale jelikož jsem jel na Kraťasové motorce tak jsem si první kola na ni zvykal a Odehnal, Hubáček i Adámek mi ujeli. Tak jsem jel pohodové tempo a hlídal si čtvrtou pozici. Natal jsem za jízdy nesledoval, ale věřím že zajela minimálně svůj tradičně dobrý výkon.

Hned po skončení závodu jsme si začli pro sebe počítat jestli nám to vyjde nebo ne a byli jsme dost nejistí. Ale po chvíli šel kolem časoměřič který nám potvrdil naše vítězství o jeden bod. Díky tomuto výsledku jsme dostali na rok putovní pohár, který se určitě pokusíme přístí rok opět obhájit. Proletěli jsme se vrtulníkem za což děkujeme sponzorům, dostali jsme i tyčku salámu, šampaňské kterým jsme se pěkně pokropili a připili jsme si s poháru i s pořadatelem Lojzou Holým. A na závěr ještě památeční medaile.

 

Tímto pro nás letošní pitbiková sezóna skončila. Vyhlášení a kamarádské povožení v maskách dovrší sezónu 30.října ve Slavkově. Chtěli bychom tedy poděkovat panu Holému a celému týmu lidí kteří se motali kolem letošního seriálu.

Vyjímečně nebude video z rozjížděk protože jsem si zapoměl vzít kameru.

Fotogalerie Lukáše Burdy ZDE.

9. závod Silesian CUP - Velké Heraltice

9.10.2010 - Velké Heraltice - Ráno nás probudila pěkná kosa a díky mlze nebylo vidět ani z depa na trať, takže na motorky se montovaly mlhovky a na brýle stěrače - takto vypadalo dopoledne.

Ale na první jízdy už vylezl Oskar, který rozehnal mlhu a pěkně hřál.

Závody začínali tradičně ti nejmenší na strojích do 50ccm. Holeshot urvala ve svůj prospěch Natálka kterou rychle překonal Uher, ale Fornálovi to trvalo asi půl závodu než Natal překonal. Adam Straka půl závodu zaběhával svoji novou KTM a pak nasadil svoje obvyklé tempo a s přehledem zvítězil.

Druhou jízdu Natal opět urvala holeshot, ale tentokrát se před ní dostal jak Uher tak Fornál, ale Adam Straka si během jízdy jízdy dal pauzu na rozhovor s diváky a dorazil do cíle až jako 6. takže Natálka si mohla stoupnout na bednu vedle 1. Fornála a 2. Uhra na 3. stupínek.

Pokračovali 65-ky které jako vždy ovládl Novák, druhé místo si 3. a 2. místem vybojoval Nováček a 3. pozici si opačnýma výsledkama vybojoval Dresner, 4. pozici si dvěma 4. místama zasloužil Pala a první pětici uzavřel Janík.

Následovala netradičně naše třída MX Profi, která odstartovala nový motivační program ve formě 300,- za HOLESHOT, který sponzorovala Ostravská vrtná zastoupená panem Mamulou, kterému tímto děkujeme. První odměnu jsem si odvezl já pronásledovaný týmovým kolegou Kratochvílem, M.Paličkou, R.Paličkou, Strachotou a Klemensem. Klemens se ve druhém kole prokousal na 3. pozici přes Paličky. Ke konci 3. kola jsem udělal chybku na jednom skoku a dostal se přede mě Kratochvíl a chvíli na to i Klemens. Pak taky všichni ostatní a já odcouval až na 6. pozici. Vepředu se ale ještě bojovala a Klemens se dostal až na 1.pozici. Kratochvíl zařadil stejně jako já zpátečku a odcouval na 5. pozici. Druhý dojel Radim Palička, za ním Strachota a Marek Palička. Takže jsme s Kraťasem ukázali že jsme suchaři a chybí nám fýza. Do druhé jízdy vypálil nejrychleji Klemenes a zvítězil. Druhý jsem vypálil já, ale netrvalo dlouho a byl přede mnou M. Palička s Kraťasem a po 3 kolech i R. Palička se Strachotou. Kratas tentokrát zarval a vybojoval 2. místo před 3.  R. Paličkou. Strachota celou jízdu dýchal na záda M.Paličkovi, ale předjet se mu ho nepodařilo. A já po menších problémech se zadní brzdou jsem dojel na krásném 6. místě - škoda že nás bylo jen 6 :)

Program pokračoval jízdou 85ccm kterýck bylo stejně jako nás jen 6. Zvítězil v obou jízdách Baran před Račkem a Bartošem.

Odměny ve formě holeshotu pokračovali ve třídě MX1 Hobby, kde první bral Pražák, ale jezdec jedoucí za ním upadl tak nešťastně že zůstal bezhybně ležet a navíc o jeho motorku spadlo ještě asi 6 jezdců, takže závod byl zastaven. Poté co se jezdec probral a za aplausu diváku byl naložen do záchranky mohl Víťa Pražák svůj holeshot zopakovat a jelo se dál. V prvním kole ho předjel R. Palička a vytvořili si velký náskok. Třetí dojel Fabisz a čtvrté místo si doslova vybojoval Peťa Ladner, který začínal asi na 20. pozici. Druhý závod měl stejný skoro stejný průběh i výsledky.

MX2 Hobby okořenil svým startem Kratochvíl, který i když nevybojoval holeshot tak suverénně zvítězil a ukázal rozdíly mezi třídou hobby a profi. Za ním bojovali 4 jezdci. Zezačátku se vepředu pohyboval Lukáš Matula (holeshot) a Martin Matula, za nimi Blažek a Horyl, ale Martin měl v polovině krizovku a propadl se až za Blažka kterého předjel mezitím Horyl. Martin ale zabojoval a Blažka se mu podařilo ke konci rozjížďky předjet zpět. Druhou jízdu bral holeshot Kratochvíl a vyhrál by bez ztráty umístění, ale nám to nedalo a tak jsme ho zastavili a pustili za Horyla s Blažkem. Kraťas oba zvládl předjet zpět a ukázal je dost rychlý hobík :) Za ním do cíle dojel teda Horyl, Blažek, L. Matula, Jašek a M.Matula.

Kraťas se vzdal nároku na body a odměnu takže na bednu se postavil Horyl, L.Matula a Blažek.

Pro ty kteří neumí strávit, že jel Kratas tuto třídu můžu vzkázat : Opravdu jel na 250ccm a ne na 450ccm jak někteří tvrdili, zvuk to sice má jak 450ccm, ale to je mojím laděným výfukem, ve kterém už není asi půl roku vata :) Licencí nevlastní a navíc na velké motorce jede letos po 7-mi leté pauze, takže ti co nadávali by měli radši zklopit hlavu a pochválit jeho jízdu.

Na závěr jeli Veteráni ve kterých měl v obou jízdách nejrychlejší starty Petr Ladner a odvezl si tak domů hezkých 600,-. Na špici se držel doslova co mu síly stačily, ale Kroček je letos suverénní a v obou jízdách zvítězil. Na třetí pozici se probojoval vždy Weiss a na čtvrtou Szubi. Bohužel jste na startu nemohli vidět průběžně druhéhe Akona Arabasze, který je po infarktu takže sezóna pro něj skončila. Kuriózní problém řešil v první jízdě Vlčák, kterému mecháňa Dušan trochu poladil start kit a to tak že mu vůbec nevypl a musel jet první 4 kola se zamáčklýma předníma tlumičema.

Takže závody opět podařené, jezdců bylo hodně, gulášek byl taky dobrý a zraněným přeji ryhlé uzdravení. Tento víkend má Silesian poslední zastávku v Novém Jičíně tak se modleme ať počasí vydrží ještě chvilku.

 

Zde přikládám fotogalerii Lukáše Burdy - 9. Silesian - Heraltice

Videa:

1.jízda MX Profi

2.jízda MX Profi

a pokud mi donese Kroček kartu tak budou i Veteráni.

Výlet Opava - Holice - Štoky - Opava

25.9.2010 - 9:00 - Sraz u Kraťase, dobalit jeho věci, zapojit karavan, počkat na Ondru se Simonou a vyrážíme směr Holice na poslední MMČR tento rok. Cesta byla pohodová jako vždy a tím že nás bylo plné auto tak ani o srandu nebyla nouze. Když k tomu připojím moje chybičky za volantem tak to fakt nemělo skoro chybu. Čas jsme měli také ideální a 12:30 jsme dorazili na parkoviště v Holicích a šli jsme se dívat na první rozjížďky. Republika je fakt palba a co se prvních rozjížděk týče tak byla nejzajímavější třída MX2. Výsledky si můžete najít na www.moto-cross.cz. Pak jsme se stavili do depa pozdravit pár známých a vyrazili se koukat na druhé rozjížďky. V těch byly naopak zajímavější MX3 i když souboj Smola - Šimko v MX2 byl taky moc pěkný. Po závodech náš cirkus pokračoval do Štoků kde jsme dorazili už za tmy a za deště, takže jsme rychle postavili stany, poseděli u pivečka a šli spát. Ráno nebyla situace jiná, vytrvalý déšť a nevypadalo to že by měl přestat. Takže závody se odpískaly a my jsme zase všechno pobalili a valili si to směr Opava s pravidelnou zastávkou na zdravý oběd do Mekáče. Snad se teda počasí co nejdřív umoudří ať můžeme zase závodit za lepších podmínek. Náhradní termín byl předběžně určen na 9.10.2010 což nás hodně mrzí, protože jsme se chystali do Heraltic, tak uvidíme co nakonec zvítězí.

Silesian CUP - Budišov nad Budišovkou

18.9.2010 - Tak se nám Silesian zase posunul o kousek dál a to na přírodní trať do Budišova, kterou nám nachystal Víťa Pražák s kolektivem jak na republiku. Tréninky měly docela rychlý spád díky spojení některých kategorií, takže jsme měli cca kolem 10 hodin po trénincích. Navíc jak je v Budišově zvykem děti odjeli své závody už dopoledne a mohli jet domů. Začínali tedy 50-tky které suverénně ovládl Adam Straka stíhaný Uhrem a jejich tempu tentokrát stíhal i domácí Pražák junior a chvílema to i vypadalo. že se objeví na 2. pozici. Za nimi s odstupem jela Natálka a Klemens junior, který od posledních závodů zabral a docela zrychlil.

Po nich hned následovali 65-ky které jako vždy vyhrál Novák, za kterým předváděl moc hezkou jízdu Nováček, který tuším dojel obě rozjížďky na druhé pozici. Za vedoucí dvojicí se to ale pěkno míchalo. Adepti na 3. místo bylo snad 4 a to jim ještě chyběl Pala. Takže pěkné souboje předváděli Straka, Dresner, Švidra a těsně za nimi Janík. Moc hezký výkon obvzlášť ve druhé jízdě předvedl Adam Straka, který na 65-ku nasedl teprve ve druhé půlce letošní sezóny, když dokázal odolávat atakům soupeřů a uhlídal si 3. místo.

Velké motorky začínali Veteráni ve kterých ukázal raketové starty Arnošt ,,AKON,, Arabasz. V zápětí se před něj dostal Petr Kroček a vypadalo to že opět v pohodě vyhraje. Za nimi jel Straka, Vlček, Szubi, Ladner, Palzer atd. No koukalo se na starouše celkem hezky a mají nás stále co učit, protože bojovali opravdu až do poslední zatáčky. Někteří ukázali, že mají srdce a pouštěli to z kopce a drželi dokud soupeře nepředjeli. Trošku si to zkomplikoval Peťa Kroček, který v první jízdě spadl a než se posbíral a nastartoval tak se propadl až 7. nebo 8. místo. Ve druhé jízdě svými výkony překvapil jak Karel Straka, který dýchal Kročkovi na záda dokud mu síly stačily, tak i Marek Vlček který dlouho držel 3. pozici.

Následovali divočáci ze třídy MX2. Favoritovi této třídy Horácovi moc nevycházeli starty, což potěšilo oko diváka, který sledoval jeho stíhací jízdy až na 1. místo. Jinak souboje předváděla celá špička MX dvojek - Matulovi, Blažek, Jaroš, Jašek, Geryk, Kyška, Adamus, Töfel, Foltýn a pokud jsem na někoho zapoměl tak se omlouvám - bylo Vás fakt moc :)  Kdo tam nebyl o hodně přišel - byla to fakt palba.

Třídu MX1 jsem bohužel tentokrát nestihl sledovat protože jsem se chystal na svoji rozjížďku.

A na závěr jsme jeli mi spojeni s 85-kama. První jízdu z roštu vypálil nejrychleji Kratochvíl, ale v polovině startovní roviny už byla vidět nadvláda silnějších strojů - já sem tak urval na 450-ce holeshot, ale nebylo to schválně - prostě mě to za roštem potáhlo a po zadním kole jsem letěl do zatáčky kde jsem to nějak dostal pod kontrolu. První 4 nebo 5 kol jsem vedl než mi začly trošku tvrdnout pazoury a přenechal jsem vedení Kraťasovi který na mě celou dobu tlačil. Pak jsem udělal ještě jednu chybku a dostal se přede mně i Karlos Klemens. Kraťas si vedení užíval ve velkém stylu a po půl kole spadl. Takže pořadí bylo - Klemens, já, R. Palička, M.Palička a Kraťas. Ke konci rozjížďky se ještě podařilo Markovi předjet Radima a dotáhnout se i na mě. Druhou jízdu se po startu na špici seřadili jezdci v pořadí Horník, M.Palička, Klemens, já a tuším L. Matula a Kraťas. V prvním kole se podařilo Matulovi dostat přede mně a ještě jsme spolu měli kontakt při kterém jsem šel k zemi ( vše jde vidět na videu). Zbytek rozjížďky už mám spíš jen z doslechu, ale Karlovi se podařilo předjet Horníka s Paličkou najednou. Kraťas bojoval jako lev a byly z toho 2 pády. Matulovi to vypustili. Zbytek si musíte vyčíst z výsledků na www.msk-motor.cz až tam budou. Jinak poslední 2 kola závodu jsme si dali ještě týmový souboj s Kraťasem když jsem ho předjel a on mi to pak ještě vrátil.

 

VIDEA:

 

1.jízda MX Profi

2.jízda MX Profi

1.jízda Veterán (z kamery P. Kročka)

(start v čase 1:40, pád v 12:02)

2.jízda Veterán( z kamery P. Kročka)

(start v čase 3:13)

 

Moravia CUP Dubňany

11.9.2010 - Jelikož jsme dojeli na jižní Moravu tak se večer pilo víno kterým nás zásobil Zdeněk Cekr - náš místní prodejce piťasů, čtyřkolek a skútrů. Já jsem si ho dopřál trošičku víc než bylo zdrávo a kdo mě viděl večer tak nemohl věřit tomu že ráno budu schopný jízdy :) Navíc se mi večer podařilo ztratit klíčky od auta takže o zábavu postaráno - ráno jsme museli vypáčit zámek auta aby jsme se dostali pro svoje věci. Klíče nám našstěstí našel nějaký pán na trati za což mu patří velký dík - měli jsme jak jet domu :)

Ráno byl na trati letos nejlepší povrch na jakém jsme jeli - hlína byla jak plastelína a v zatáčkách to luxusně drželo. Do závodu to sice trošku obschlo, ale i tak povrch parádní a na to, že na trati jeli i velké motorky nebyla trať ani moc rozbitá. Do třídy PX1 nastoupilo celkem 10 jezdců včetně Natálky. V první jízdě to Natal měla hezky rozjeté když byla těsně za 6. Katy Rousovou a 7. Kubou Suchánkem, ale bohužel přišel pád a bylo po nadějích na vylepšení výsledku. Druhou jízdu měla Natal horší start takže se propracovala na 8. místo jako v první jízdě a tak skončila i celkově.

Ve třídě PX2 nám udělal radost Jaroš #1 kterému jsme na závody dovezli úplně nového pita a on na něm bez problému vyhrál.

Třída ELITE tentokrát neměla v první jízdě vítěze vůbec jasného a muselo se bojovat až do posledních metrů. Já jsem naštěstí měl velký asi 10-ti metrový náskok, který mi zaručil jízdu bez toho aniž bych se musle zapojil do bojů o 2.-4. místo jako týmový kolega Zdeněk Kratochvíl. Naštěstí to pro nás dobře dopadlo a já tedy dojel na prvním místě a Zdeňa na vybojovaném druhém místě těsně před Kaštanem a Adámkem. Druhou jízdu to vypadalo vše o mnoho klidněji a jasněji pro náš tým když jsme po startu byli 2. a 3. za Liborem Odehnalem kterého jsme předjeli v průběhu prvních 2 kol a začli jsme si tvořit náskok který by nám zaručil pohodovou jízdu až do cíle. Já jsem ale vybral v jedné zatáčce hlubokou drážku čímž sem si poškodil vodítko řetězu které mi upadlo a shodilo řetěz. Ten jsme s mechanikem nasadili, vodítko nasadili a dotáhli aspoň na jeden šroub a se ztrátou jednoho kola jsem se opět zařadil za Kraťase, ale vodítko vydrželo jen 2 kola a upadlo znova takže jsem to vzdal.

Po závodech se celý tým přemístil do Hodonína kde jsme si zašli do krásné restaurace Plechárna kterou můžem motokrosařům jen doporučit, protože málokde mívají místo kliky z jedné strany 14-ku klíč a z druhé strany kombinačky a to ani nemluvím o tom že mají zaparkované auto ve střeše :)

 

Videa:

1.jízda ELITE

2.jízda ELITE

A už jsem konečně přidal videa ze Zábřehu a vranova o 2 reporty níže :)

 

7.závod Silesian CUP - Velké Heraltice

5.9.2010 - Ráno to vypadalo že se budeme celý den plácat v bahně, to se mi taky dařilo když sem si v 1. tréninku hned 2x ustlal. Heraltičtí ale jako vždy měli objednané super počasí a závody se tak mohly jet už na kostičkách a nebyla to ani úplná jednokolejka. Ve všech třídách si přišli diváci a doprovody na své. Jako první začala spojená třída 50 a 60. Kromě Nováka který s přehledem vyhrál obě jízdy nebylo do posledních metrů jisté vůbec nic. Krásné souboje předváděli jezdci od 2. až po 7. místo. Kluci si nedarovali ani metr. Naše Natálka si pro tento závod opět vybrala za soupeře Aleše Pražáka, ale tentokrát se ji nepodařilo ani v jedné jízdě jej předjet. Je to škoda, protože kdyby se ji to podařilo aspoň v druhé jízdě mohla si stoupnout mezi ostřílené kluky na 3. stupínek na bedně.

Třída MX1 Hobby nabídla souboj na špici mezi Víťou Pražákem a Tondou Horníkem. Víťa vyhrál první jízdu, ale ve druhé jel na jistotu a měl dobře spočítané že je lepší být druhý než bez bodu. A navíc se šetřil na jízdu MX Profi do které ve druhé jízdě nastoupil.

Ve třídě Veterán ze začátku svádělo souboj trio Petrů - Kroček, Ladner a Szubert - vítězně z něj vyšel náš jezdec Petr Krořek.

Třída MX2 Hobby je na špici také hodně nabitá a o každý bod se prali bratři Matulovi, Horyl, Blažek, Jašek... Tuto třídu jsem bohužel nesledoval celou takže nevím jak to dopadlo, ale souboje to byly určitě pěkné až do cíle.

A teď plně nabitá třída MX Profi kde se na start postavilo plných 6 jezdců :)

To co jsem od rána sliboval jsem dodržel a na první lavici jsem letěl jako první, radost mi bohužel vydržela jen půl kola, když jsem zjistil že mám defekt zadního kola. Takže první jízdu jsem si prožil jako divák a nebylo moc na co koukat. Prvních pár kol se snažil Zdeněk Kratochvíl stíhat Karla Klemense, ale ten jel opravdu rychle. Díky tomu si ale vytvořil pěkný náskok před Tonym Horníkem a s klidem si dojel pro 2. místo.

Druhá jízda měla podobný průběh - start - já první, ale za mnou Kraťas a až za ním Klemens. V poslední zatáčce prvního kola se přede mně ale oba dostali a tak nějak si jeli svůj závod, potom mě zezadu ještě předjel Víťa Pražák který byl dost rychlý dokud měl síly a dokonce zvládl zaútočit i na Kraťase. Potom co zvolnil tempo a nechal se zpět předjet jsem chtěl ještě zabrat a Kraťase dotáhnout, ale zhruba po necelých 2 rychlejších kolech mi zase plave zadní kolo a můj smolný den byl dokončen.

Kraťas měl ze svého druhého místa takovou radost, že nějak zaspal vyhlášení :)

 

Video 1. jízdy třídy Veterán z helmy vítěze Petra Kročka #111.

Video 2. jízdy třídy Veterán.

Moravia CUP Vranov a Zábřeh

21.8.2010 - Vranov - Z Vranovského závodu jsme si odváželi hodně smíšené pocity. Natálka v první jízdě nepříjemně upadla a závod nedojela, naštěstí se ji nic nestalo, ale její KTM do druhé jízdy protestovala takže nenastoupila. Zdeněk Kratochvíl si vybral smůlu úplně nejvíc když nedokončil ani jednu jízdu pro závady a navíc tím příšel o vedení v poháru a svůj 30-ti bodový náskok proměnil v 7-mi bodovou ztrátu na Jiřího Cigana, který jako jediný dojel obě jízdy a to na 1. místě.

 

28.8.2010 Zábřeh na Moravě - Po nočním dešti byla trať docela mokrá, ale naštěstí jen na povrchu. V tréninku to nedělalo problém nikomu z našich jezdců a byli na trati hodně rychlí. Do závodu ovšem trať uschla a rozdíly na špici už nebyly tak razantní. První jízdu to vypadalo ve třídě ELITE pro náš tým velice slibně když šel Kraťas po startu do vedení pronásledovaný Ciganem, ten si ale vybral smůlu když mu vytekl zadní tlumič a klouzala spojka. Natálka v první jízdě byla v první zatáčce hodně rychlá, ale do druhé dorazila už v druhé polovině startovního pole, nicméně bojovala a díky pádu Katy Rousové ulovila 1. místo v dámském poháru.

Druhá jízda třídy ELITE měla podobný průběh jako ta první akorát start v opačném pořadí i když jen na chvíli. Kraťas byl v Zábřehu suverénní a zvítězil tak v obou jízdách. Za ním se poskládali Kaštan, Adámek a bramboru sem bral já.

Natálka druhou jízdu předvedla podobný výkon jako v první jízdě - parádní pozice v první zatáčce a pak se zařadí mezi své konkurenty s kterýma bojuje.

 

Videa:

1.jízda ELITE - Vranov

1.jízda ELITE - Zábřeh

2.jízda ELITE - Zábřeh

Silesian CUP Velké Heraltice

10.7.2010 - Do velkých Heraltic jsme se vydali už v pátek aby jsme stihli postavit naše velké depo. Takže postavit depo, ugrilovat si kus točeného, dát si vychlazené pivo, pokecat s ostatními a museli jsme taky ochutnat Slivovici Karla Straky :) Tréninky byly téměř bez chyby - nebylo ještě takové horko a trať byla ještě dost vlhká tak se ani moc neprášilo.

 

Na start třídy 50ccm se postavila Natálka Burdová a Adam Straka. Adam vyhrál obě dvě rozjížďky stylem start-cíl. Natálka předvedla moc pěkný souboj s Alešem Pražákem, který bohužel pro Natal vyšel ze souboje lépe a to na 3. pozici. V první zatáčce po startu 2. jízdy Natal spadla a vyjížděla skoro s půl kolovou ztrátou takže se dala očekávat pěkná stíhací jízda a tu Natal taky předvedla - z posledního místa se probojovala až na 4.  pozici a chyběl ji v cíli zhruba jen metr na Pražáka.

 

Za zmínku určitě stojí i raketové starty kamaráda Martina Matuly v obou jízdách třídy MX2 Hobby a krásný souboj jeho bráchy Lukáše který v druhé jízdě vybojoval umístění, které mu zaručilo celkové 1. místo, až na cílové rovince. Nás v této třídě reprezentoval Tomáš Středula který v první jízdě bojoval odhodlaně až do posledního kola, v kterém se mu ještě podařilo předjet jezdce před sebou. V druhé jízdě se však hodně trápil - na startu mu zhasla motorka takže odjížděl poslední, když se dotáhl na jezdce před sebou a některé předjel tak upadl a motorka mu nechtěla celé jedno kolo naskočit.

 

Ve třídě MX profi dominoval Karel Klemens který vyhrál obě rozjížďky systémem start-cíl. O další 4 pozice se vedl souboj v obou jízdách. V té první jsem bojoval o 2. místa já z Radimem Paličkou, zhruba v polovině rozjížďky mi ale odešla zadní brzda a začal jsem výrazně ztrácet, toho využil Kratochvíl a jeho stíhací jízda ze zadních pozic po pádu, v posledním kole mě stihl ještě předjet.

Druhou jízdu jsem měl horší start a začínal jsem až na 6. pozici za 5. Šromotou a 4. Kratochvílem. Šromotu se mi podařilo předjet ale na dvojici Kratochvíl a Radim Palička se mi nedařilo dostat. Navíc pak Kratochvíl předjel Paličku a trošku nám cuknul. Takže v cíli Kratochvíl 3. a já 5. V celkovém součtu to vyšlo Kraťasovi na krásné 2. místa a já bral až 5.

Do třídy Veterán za nás nastoupil Petr Kroček a obě rozjížďky bojoval o pozice nejvyšší - 1. jízdu dojel jako 2. a druhou jízdu suverénně vyhrál.

 

Zde přikládám ukázku videa kterou pro nás sestříhal kameraman Tom.

A ještě odkazy na první a druhou jízdu třídy MX Profi z helmy Jiřího Cigana:

1.jízda

2.jízda

Pitbike Moravia CUP - Velké Heraltice - 3.7.2010

Konečně závod na který jsme to měli blízko. Počasí parádní, jezdců bohužel celkem málo, ale prachu dost i když se Heraltičtí snažili to ukropit tak to prostě v tom počasí nešlo.

Na rychlé ale bezpečné trati se našim jezdcům celkem dařilo.

 

MX1 - Natálka ulovila svůj první letošní Holeshot a ukázala klukům i Kači že na domácí trati si opravdu věří. Druhou jízdu už start nebyl tak suverénní, ale v zatáčce bojovala zase hezky a i když v rozjížďce spadla tak pěknou stíhací jízdou zase všechny kteří ji při pádu předjeli předjela zpátky. Takže v dámském poháru 1. místo a mezi všema hezké 8. místo.

MX3 - Raketové starty předváděl David ,,Huida,, Černín, ale už v průběhu první roviny jsme se přes něj s Kraťasem dostali a pěkni jsme si zabojovali o 1.místo které ulovil jako vždy Kraťas, já tedy 2. a jen málo za náma nestárnoucí Kaštan.

Druhou rundu měl závod podobý scenář, akorát Ivo Kaštan s námi udržel krok už od startu a bojoval tak urputně až se mu podařilo mě udolat, takže Kraťas 1., Kaštan 2. a já jsem se musel spokojit až se 3. místem.

Trať ve Velkých Heralticích je připravena!!!

Včera 1.6.2010 jsme byli zkontrolovat a doladit trať na závody Moravia CUPu. Trať je jako dálnice, průběžně ji kropí a dnes ještě budou navážet na některé úseky hlínu ať je to úplně rovné. Osobně jsme si s Kraťasem vlezli i za páky bagru a dorovnávali prostor za startovacím zařízením a dorovnali některé úseky. Myslím že se máme na co těšit.

O pohár Lysé hory - enduro

Pavel Groh nás reprezentoval v závodech endura a udělal nám o tom pěknou prezentaci:

 

Lysá hora

Závodní víkend 12.-13.6.2010

12.6.2010 - Moravia CUP - Telč - Do Telče jsme se tentokrát vydali v menší sestavě než obvykle, chyběla Natálka Burdová a celá její rodinka, takže nám chyběl i fotograf a manager v jedné osobě. Do první jízdy se nám s Kraťasen povedl start a začínal sem na první pozici stíhaný Kraťasem a Šiklem. První dvě kola se pořadí zamíchalo a Šikl se dostal do vedení stíhaný Kraťasem. Bohužel ale Šikl rozbil přední kolo tak se pěkný závod nekonal a dojeli sme si v pohodovém tempu pro 1. a 2. místo.

Druhá jízda už byla pro náš tým trošičku horší. Start měl Kraťas zase parádní, ale já se pohyboval někde v polovině. Kraťas celý závod soupeřil se Šiklem kterému se ani tentokrát nevyhly technické potíže, ale do cíle to zvládl na 2. místě. Já jsem se celý závod trápil a snažil se dostat dopředu, když jsem viděl ceduli 2 kola do konce tak jsem neměl jinou možnost než zariskovat, bohužel při souboji o 4. místo sem si opět na skoku škrtl o soupeře a šel k zemi. V cíli z toho bylo přibližně 8. místo.

Náladu mi pak spravilo aspoň to, že v součtu bodů z toho bylo celkové 3. místo.

Videa:

Moravia CUP Telč - MX3 - 1.jízda

Moravia CUP Telč - MX3 - 2.jízda

Jelikož pan Bunček ani Natálka nejeli tak zde přikládám pouze výsledky třídy MX3 kde náš tým jede pravidelně:

 

 

13.6.2010 - Silesian CUP - Paskov - V Paskově už na nás čekala rodinka Burdů a náš tým byl opět kompletní. Do tohoto závodu nastoupila Natálka ve třídě 50ccm, Kraťas ve třídě MX1 Profi, Kroček ve třídě Veterán a já do Pitů a MX1 Profi.

Třída 50ccm jela zkrácenou trať stejně tak jako Pity a po startu 1. jízdy se Natal pohybovala celou dobu na třetím místě těsně za druhým, pak ale přišel pád a boj o 2. místo se nekonal.

Ve druhé jízdě šla Natal už od startu na 2. pozici a vypadalo to na super výsledek, ale bohužel přišel zase pád a dlouhé startování motorky a v cíli zase 3. flek. Tuto třídu vyhrál náš další týmový kolega Adam Straka, který vyhrál obě rozjížďky systémem start-cíl.

Pitbiky se jely dohormady s kategorií 65ccm. Po startu sem byl 2. za Novákem jedoucím na 65ccm a chtěl sem porovnat výkonosti Pita s touto motorkou, bohužel sem si ohl brzdovou páku a tak sem zvolil jízdu na jistotu. Druhou jízdu sem byl po startu 1. a 2 kola to držel, pak mě Novák předjel tak jsme ještě kolo závodili, ale jel fakt rychle tak sem zase zvolnil. Jeho otec ho ale zastavil ať na mě počká takže jsme si takhle pozávodili a vyhráli jsme každý svoji kategorii.

V 1. jízdě třídy Veterán měl náš zástupce Petr Kroček horší start a než se prodral za nestárnoucího Míru Hanáčka na 2. místo tak byl konec. Ve 2. jízdě už šel ale suverénně od startu na 1. pozici a udržel ji až do cíle takže druhá jízda rozhodla i o celkovém vítězství.

Ve třídě MX1 jsem nastoupil vyjímečně na KTM 450 a dávala mi pěkně zabrat, Kraťas jel na Suzuki 250 a i když byl po startu až za mnou, tak mě hned ve druhé zatáčce předjel a dral se dopředu. Celý závod s někým bojoval, zezačátku se musel hnát dopředu a pak si zase musel hlídat záda a odvracet útoky Bastyho, tan však spadl a Kraťas si dojel pro 4. místo. Já jsem se pral s motorkou i sám se sebou a bylo z toho 6.místo.

Druhý závod měl lepší start Kraťas a já to jistil zezadu. Já teda bojoval ze zadních pozic a zvykal si na čtyřipade, Kraťas mezitím bojoval o 3. flek, ale zastavil ho pád díky kterému se propadl až na 6. místo. Já jsem si začal s motorkou celkem rozumět a v druhé polovině sem se přibližoval 4.Ševčíkovi a 3. Radimu Paličkovi. ševčíka se mi podařilo předjel a s Paličkou sem 2 kola do konce jel kolo na kolo a snažil se ho předjet, ale útoky na něj mi sebrali i ten zbytek sil co mi zbyl a tak sem dokroužil na 4. místě. V celkovém součtu jsme si tedy s Kraťasem prohodili pozice a já teda 4. a Kraťas 6. Obě rozjížďky vyhrál Karel Klemens.

 

Fotogalerie z Paskova

 

Pitbike Moravia CUP Smrk 5.6.2010

V reportu ze Smrku se budeme věnovat jen třídě MX3, protože v jiné třídě jsme zastoupení neměli. Pan Bunček si užívá dovolenou a Natálka byla jen jako divák z důvodu nemoci.

První jízdu od startu vypálil dobře Kraťas a začínal hned na 1. pozici a tu si relativně podržel až do cíle, když celou jízdu závodil se Šiklem který mu nedal celý závod vydechnout a byl na trati jediný který zvládl rychlé tempo Kraťase. Já jsem start totálně pokazil a začínal mezi posledníma. Během prvního kola jsem se posunul na 6. pozici a snažil jsem se prodrat dál dopředu protože jsem viděl že mám před sebou Odehnala a Kaštana, kteří mají stejné tempo. Bohužel jsem při předjížděcím manévru málem skočil na Sipikala za což se mu omlouvám a šel jsem k zemi, takže jsem ztratil kontakt a na lepší než 6. místo už to nešlo.

Druhou rozjížďku jsme se sešli v první zatáčce Kraťas, Odehnal a já. Po menší strkanici ve 3-4 zatáčkách už náš tým vodil všechny ostatní za sebou a tvořil si náskok. Kraťas mě na začátku druhého kola předjel a jel si svoje rychlé tempo, já jen kontroloval náskok nad Odehnalem. Pár kol do konce závodu mě ale ještě dotáhl rychlý Šikl a podařilo se mu mě předjet. Takže Kraťas obě jízdy zasloužené vítězství a já zajel zatím nejhorší výsledek v Moravii letos.

 

V průběžných výsledcích se to pěkně zamotalo a Kraťas se stal vedoucím jezdcem s náskokem 8 bodů na mě.

 

Fotogalerie:

SMRK 5.6.2010

Videa:

Moravia CUP - MX3 - 1.jízda

Moravia CUP - MX3 - 2.jízda

 

Průběžné výsledky:

Pitbike Moravia CUP Studenec 8.5.2010

8.5.2010 Studenec - Tak tady máme po delší pauze zase závody pitů. Večer před závodama pohodička jako vždy, pivečko, klobása, na nebi hvězdy. V noci nám ale sprchlo a ráno byla na trati klouzačka, Kraťas, Bunček a já jsme se s tím v pohodě poprali a Natálce a ostatním dětem trať zkrátili. Ve 13.15 jsme zahajovali závody jako první.

Startovací gumička vystřelila a trio Kraťas - Odehnal - já jedeme do zatáčky na sobě. Odehnal měl trošicku navrch, ale Kraťasovi se podařilo pod něj dostat a vytlačit ho navenek, bohužel mu při tom podklouzlo přední kolo a šel k zemi. Mi tím utvořili prostor a po startu sem mohl 2 kola vodit. Kraťas to posbíral a byl v tu chvíli na trati suverénně nejrychlejší a začal mě dotahovat, bohužel znova upadl a s tím už nešlo udělat nic jiného než se spokojit se 3. místem, já bral 2. a Odehnal s menším náskokem 1. V první zatáčče druhé jízdy už šel Kraťas jako první, za ním Odehnal, pak skoro všichni a já :) Průběh na špici v prvních dvou kolech sem tedy moc neviděl, ale pak už jsem se na kluky dotáhl když Odehnal spadl, podařilo se mu pozvedat a odjet ještě přede mnou. V další zatáčče už sem byl před ním a snažil sem se dotáhnout Kraťase, dařilo se mi to skoro 2 kola než mě předjel zpátky Odehnal, ten však potom pro poruchu odstoupil a vše vypadalo na vítězný double našeho týmu, bohužel ani nám nebylo štěstí přikloněno a po půl kole ztratil Kraťas šroubek z karburátoru a nejel, než zjistili co se děje tak už měl ztrátu 3 kol a byl cíl do kterého dokroužil na 13. místě.

Po nás vždy následovali Veteráni které suverénně vyhrál v obou jízdách s přehledem Kaštan. Náš pan Bunček měl v první jízdě špatný start a ktomu si to ještě ve druhém kole zašlápnul tak z toho bylo v cíli 7. místo. Do druhé jízdy vyrazil na 4. místě a to si udržel až do cíle.

V kategorii těch nejmenších nám udělala radost Natálka když v první jízdě až do cíle bojovala o první místo s Rousovou, která si ho pohlídala. Ve druhé jízdě jeli už i malí prodloužený okruh se sjezdem a výjezdem. Natal se s tím bez problému poprala a celý závod zase bojovala s Rousovou o zlato, které se ji nakonec podařilo po chybě Rousové i vybojovat a zároveň za sebou nechat i 2 kluky.

 

VIDEA:

Moravia CUP Studenec - MX3 - 1.jízda

Moravia CUP Studenec - MX3 - 2.jízda

Moravia CUP Studenec - MX1 - 2.jízda

Fotogalerie

Zde přikládám celkové výsledky po dvou odjetých závodech:

Adam Straka letos poprvé na bedně!!!

24.4.2010 - Vysočina cup - Dalečín - Na těchto závodech se Adam ve své třídě umístil na 6. místě.

25.4.2010 - Fechtl cup - Medlov - Ze sobotních závodů byl Adam rozjetý a odvezl si letošní první podiové umístění v podobě 2. místa. Gratulujeme. Více info nemám. E-mail od Straky st. byl bohužel moc stručný, ale aspoň i s fotkami.

 

MMSR čtyřkolek

Mezinárodní mistrovství Slovenské republiky - 18.4.2010 - Šenkvice - Na těchto závodech nás reprezentoval Lukáš Lataník na čtyřkolce Pitsterpro FXR 125. Jde vidět, že už si začíná na čtyřkolku s manuálním řazením zvykat a zajel podiové umístění v podobě 3. a 2. místa v rozjížďkách. A prý stále zrychluje tak uvidíme jestli z toho na konec sezóny nebude mistr, nechme se překvapit a držme palce!!!

 

1. závod PITBIKŮ

Moravia CUP Miroslav 17.4.2010 – Tak je to tady, celý pátek všichni nervózně pobíhají, chystají, balí a doufají, že na nic nezapomněli. Je tady 5 hodin, zavíráme obchody a vyrážíme na závody. Dojíždíme kolem 8 a chystáme si zázemí, stavíme stany, ustavujeme karavany, grilujeme maso a přejeme managerovi vše nejlepší k narozeninám. Ráno nás probudilo sluníčko a modrá obloha. Sice foukal studený vítr, ale jinak fakt krása. Trať po celotýdenním dešti místy mokrá a tak první tréninky jsou volné pro všechny. Já s Kraťasem jsme tak natěšeni, že do tréninku letíme jako první a vymetáme všechny kaluže a bahno. To jsme ještě netušili, že se špiníme zbytečně, protože druhý trénink už se jel na zkrácené trati bez bahnitého úseku.

Je tady první start. Já a Kraťas jsme v první zatáčce 2. a 4. Ve druhé zatáčce už předjíždím Odehnala a Kraťas letí hned za mnou, do druhého kolo pouštím rychlejšího Kraťase před sebe a snažím se držet druhou pozici zatím co Kraťas si tvoří náskok. Já ztrácím druhou pozici a po zašlápnutí motoru v zatáčce i třetí a propadám se na páté místo, které jsem už nedokázal do cíle vylepšit. Kraťas si s přehledem dojel pro vítězství.

Vladimír Bunček nás reprezentoval ve třídě Veterán a po startu bral druhou pozici. Tu bohužel nedržel dlouho a postupně se propadl až na 5. místo v cíli.

Další týmovou nadějí byla Natálka o které jsme věděli už z tréninku že může bojovat o pozice nejvyšší v Dámském poháru. Po opatrném startu se prokousávala dopředu jak mezi klukama tak i na druhou pozici mezi holkama. Dotahovala i vedoucí závodnici, ale na předjetí už nezbyl čas.

Do druhé jízdy jdeme všichni namotivováni na lepší výsledky. Startuje třída 17-99 a v první zatáčce jsme na 2. a 3. pozici v pořadí já a Kraťas. Ve druhé zatáčce jsme s Kraťasem šli málem do sebe, ale oba jsme to zvládli a Kraťas se posunul na druhou pozici za Odehnala a hnal ho dopředu. Já s malou ztrátou sleduju celý závod jejich boj. Mechanik ukazuje 3 kola do konce když se Kraťas rozhodl pro razantní předjetí. To se mu podařilo, ale hned v zápětí ho to rozhodilo a toho Odehnal využil k tomu aby ho poslal k zemi. Takže v cíli to je pro nás 2. a 3. místo.

Pan Bunček nám ukázal pořádný závodnícký start a po startu letěl na první pozici a dlouho za sebou vozil i Ivo Kaštana, ten ho sice předjel, ale Bunček se držel a v cíli z toho bylo krásné druhé místo.

Natálka do druhé jízdy šla razantně už od startu, ale pronásledovala ji celý závod smůla, pokaždé když už bojovala o první pozici tak spadla a když se to stalo podruhé tak motorka nechtěla dlouho startovat takže ztráta půl kola už dohnat nešla. Naštěstí měla Natal velký náskok takže držela druhou pozici.

Takže na vyhlášení se celý tým postavil na bednu – Natal 2.místo, Bunček 2.místo, Kraťas 2. Místo a já 3.místo.

Celá fotogalerie z Miroslavi

Jiří Cigan #23

 

Video bohužel bez zvuku, měl sem tam písničky a to se nelíbilo firmám s autorskými právy.

 

Bleskovka z Karlína

Přebor Moravy juniorů Karlín 11.4.2010 - Náš tým reprezentoval Adam Straka ve třídě 50ccm a dovezl si domů první letošní pohár, sice jen za skromné 5. místo, ale i tak byl určitě spokojen. Jeho otec už tak moc ne a do emailu mi napsal toto : ,,Aspoň mladý vidí že to nebude mít tak jedoduché a musí zapracovat na fyzičče.". Po dlouhé zimní přestávce a krátkém tréninkovém období bereme i toto jako úspěch a počítáme že závod od závodu se bude Adam viditelně zlepšovat a umisťovat se pravidelně na bedně.

Trénink Velké Heraltice 27-28.3.2010

Tak už nám to začalo, počasí nám přeje a tak jsme se s týmem vydali na první letošní trénink. Tréninku se zúčastnili skoro všichni členové týmu - manager, mechanik, Natálka, Kraťas a Cigi. Trať byla upravená a po nedělním dešti i trochu nakropená, ale to se během tréninku vyjezdilo. Náš nový člen týmu - Pitsterpro LXR 160 fungovalo nad naše očekávání a po prvních kolech bylo vidět že si s ním budou jezdci rozumět. Zde máte k nahlédnutí pár fotek a odkaz na celou galerii. Krosu zdar.

 

 

Velké Heraltice 27.-28.3.2010

Video s pitbikem PitsterPRO LXR 160ccm:

 

Všimněte si jak skvěle funguje podvozek a jak rychle je motorka schopná zrychlit na skok.

Konečně v ČR

Sezona se blíží a tak již zbrojíme, a to tím nejtěžším kalibrem - profesionální americké pitbiky a dětské čtyřkolky PITSTERPRO. Výkonné motory, kvalitní podvozky a spoustu vychytávek, to vše je samozřejmostí a předností této značky a naše firma se může pyšnit výhradním zastoupením pro ČR a SR.

Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Navštivte naše specializované prodejny

Dirtbikes Hlučín

U Cihelny 1a, 748 01 Hlučín
Pondělí - Pátek: 8:30 - 17:00  

Dirtbikes Opava

Krnovská 641/131, 747 07 Opava
Pondělí - Pátek : 8:30 - 17:00

Jsme autorizovaní prodejci a servis těchto značek

Motocykly, čtyřkolky a skútry:
Dirtbikes.cz

Již od roku 2005 v prodejnách Dirtbikes v Opavě a Hlučíně prodáváme a servisujeme motorky,čtyřkolky a skútry. V sezoně si u nás můžete tyto mašiny vypůjčit a otestovat. V našem bazaru máme ojeté i předváděcí motorky, skútry a čtyřkolky. Vybavíme vás od hlavy k patě moto oblečením a všechny vaše stroje doladíte veškerým příslušenstvím.

Jsme autorizovaní prodejci a servis motocyklů Kawasaki, Royal Enfield, CFMoto, Jawa, BenelliMoto Morini, F.B Mondial, stylových italských skútrů Vespa a Piaggio, francouzských Peugeotů a taiwanských značek Kymco a SYM

 

Máme více než patnáct let zkušeností se servisem a prodejem motorek, čtyřkolek, skútrů a věškerého moto příslušenství. 

Za tuto dobu jsme prodali více něž 4000 strojů. Naše prodejny můžete navštívit v Opavě a Hlučíně (kousek od Ostravy)

VŠE O NÁKUPU

Potřebujete poradit s výběrem? Neváhejte se zeptat:
info@dirtbikes.cz
8:30 - 17:00
Největší prodejce motorek, čtyřkolek a skútrů na Severní Moravě to je Dirtbikes.cz Grafika: Poradnyweb.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz