1. Úvod
  2. MX team
  3. Sezóna 2020 reporty + foto
Novinky
15.05.2023
Den otevřených dveří JARO 2023
Děkujeme všem, kteří k nám zavítali v rámci sobotního dne otevřených dveří a testovacích jízd, které probíhaly v našem showroomu v Hlučíně. Během celé... číst celé
11.05.2023
Den otevřených dveří a testovací jízdy v hlučínském showrooomu
Odstartujte sezónu dnem otevřených dveří na našem showroomu DIRTBIKES v areálu Cihelny Hlučín. Stavte se otestovat pořádnou porci skvělých strojů a no... číst celé
21.12.2022
Nové dětské čtyřkolky CFMOTO X110
Sportovní vzhled, jedinečné jízdní vlastnosti, maximální bezpečnost = to je nová dětská čtyřkolka CFMOTO X110 Skladem na obou našich prodejnách!  No... číst celé
Zobrazit všechny novinky
DIRTBIKES Racing Team Opava MMČR   Petrovice 4.10.2020
Poslední velká republika se jela na Moravě. Petrovická kotlina, byla připravena a tak se mohly rozdávat poslední mistrovské body do seriálu MMČR 2020. Opět panovaly přesné hygienické předpisy. Noční déšť vše komplikoval. Bláto bylo všude. Myčka jela na plné pecky. Přesto na poslední závod celkem dost jezdců. Někteří potřebovali ještě nějaké body do konečného pořadí. Za tým v MX 1 Danek a Krausik. Na startu 16 jezdců. První jízda Danek 14. a Krausik 15.místo po pádu před vjezdem do lesíka. Do druhé jízdy už nenastoupil. Danek si o jedno místo polepšil  na 13. příčku. Oba tak uzavírali celkové výsledky na 15. a 16. místě. V MX 2 startoval Erik s Honzou. První jízda Honza 21. a Erik po škaredém  pádu, když najížděl na velkou lavici a bláto mu stříklo na  brýle, a po dopadu šel do katapultu. Jízdu nedojel a do druhé už nenastoupil. Honza ve druhé jízdě 20. místo, a tak celkově na 26 pozici. Nakonec se i počasí trošku umoudřilo. V seriálu MMČR v MX 1 skončil Danek na 37. a Krausik na 42. místě.  V MX 2 Erik na 51. a Honza na 86. mistě. Erik vlastě bodoval jen v Opatově a Honza v Petrovicích. Pravdou je, že velká republika se jede na doraz.  Získat nějaké body v silné konkurenci je opravdu těžké, ale takový je motokros.
DIRTBIKES Racing Team Opava MMČR Juniorů Karlín u Čejče 26.9.2020

Poslední letošní juniorka v Karlíně u Čejče přívítala za přísných hygienických podmínek jezdce, kteří ještě měli chuť si zazávodit, a zakončit tak závodní sezónu. Žádná tlačenice na startu v jednotlivých třídách se nekonala. Za tým startoval jenom Erik. Byla to jeho třetí juniorka. Pořadatelé se snažili připravit trať co nejlépe. Bylo naoráno, nakropeno a vše jak má být. Škoda nočního deště, který vše změnil. Trať byla ráno nesjízdná. Někteří jezdci to dokonce vzdali a odjeli domů. Kolem desáté hodiny přestalo pršet a tak se začalo. Vyjela se jedna kolej a pro malé motorky se trať zkrátila. Velcí kluci se to nakonec užívali. Odpolední sluníčko všem zvedlo náladu, a finále mohlo startovat. Erik v MX 2 dvakrát šesté místo.Celkově skončil stejně. 30 bodů mu zajistilo celkové umístění v seriálu v TOP desítce. Tím se uzavřelo MMČR Juniorů 2020. Celkem se jelo pět závodů. V Kaplici jen jedna runda. Je to pro republikové závody dost málo. Vše to komplikoval COVID 19, který zlobil celou sezónu. Snad bude jaro a celá nová sezóna 2021 lepší.

video na_https://youtu.be/MjGjLtjOhSs

DIRTBIKES Racing Team Opava MMČR  Opatov 20.9.2020

Předposlední velká republika se jela v Opatově u Svitav. Pěkná trať, dobré zázemí, doprovodný večerní program. Vše sice pod přísným opatřením proti COVIDU 19. Nakonec i početné startovní pole ve všech třídách. Od rána pohoda a velká chuť závodit.
Volný a kvalda sice trošku blátivá, ale jinak v rámci možností. Za tým startoval Erik v MX 2. V první jízdě odstartovalo 33. borců. Erik dojel na 17. místě, což bylo paráda.  Do druhé jizdy nastupoval s velkou chutí. Polepšil si o jedno místo. Během závodu se vyjela jedna kolej a tak nebylo moc míst na předjetí. Pro nás, vydařený závod. V hodnocení jako nejlepší ve velké republice. Erik skončil celkově na 18 místě a připsal si 9.bodů. Čeká nás ještě juniorka v Karlíně, a velká republika v Petrovicích u Karviné.

video na_https://youtu.be/8-zN2PZMTCE

DIRTBIKES Racing Team Opava MMČR  Pacov 6.9.2020

Po večerním přejezdu z Horšovského Týna jsme hodinu před půlnocí po krátkém hledání místa, zaparkovali v  Pacově. Ráno v 7. hodin přejímka a volný trénink. Na kvaldu nastoupilo 26 jezdců v MX 2. Dalo se to očekávat. Stále nebylo jasné zda se závod vůbec pojede. Trať připravena na jedničku, ale postupně byla těžší. Hlavně sjezdy byly sám sekanec. V prvním odpoledním finále, Erik zajel 23. místo. Už od poloviny rozjížďky ukazoval na záda a tak zbytek jizdy zvolnil, aby dojel. Do druhé už nenastoupil. Byla to opět dobrá zkušenost mezi současnou špičkou v MX 2v ČR.

 

video na _https://youtu.be/184mfgpXBGU

DIRTBIKES Racing Team Opava_MMČR Junorů Horšovský Týn 5.9.2020
 500 km od domu pokračovalo MMČR juniorů. Nekonečná cesta v pátek. Devět hodin po D1. I cesta vrchem byla zapráskaná a tak nám nic jiného nezbývalo, než se plazit pomalu do cíle. Na této trati jsme byli poprvé a nebyla nejhorší. Pěkná přírodní a dobře připravená. Za tým startoval jenom Erik. První finálová jízda 7 místo po celkem slušné jízdě.  Ve druhé  se po startu držel na pátém místě, ale na jedné z lavic byl vytlačen mimo a následně se musel vracet zpět na trať a to už se neobešlo bez pádu. Zabojoval a zpět to dotáhl do předu, ale následoval opět pád a to už nedal. Dojel na 12 místě. V celkovém hodnocení skončil na místě devátém. Škoda těch pádů. Mohlo to být o něco vpředu. Zabalíme a přejíždíme 180 km  na zítřejší velkou republiku do Pacova.
 
 
 
DIRTBIKES Racing Team Opava_SMS Moravy Petrovice  29.8.2020
Moravská SMS pokračovala v Petrovicích u Karviné. Tentokrát opět plný počet týmových jezdců. Očekávání lepších výsledků, bylo na předním místě. Přibližně stejný počet jezdců jako v Opatově sliboval pěkné souboje na trati. Očekávání bylo ale marné. Kluci zajížděli podobně, jako předchozí týden. Posun v seriálu dopředu bude těžký. V MX 2 Hobby nejlepší Komár 1 - 1 a zlatý věnec a Adam dvakrát 3 místo a tak i celkově. Ozývaly se během jízdy hlasy, že ti dva už mezi hobby jezdce nepatří. Uvidíme dál. V MX 1 Krausik 6 a 7 místo, celkově šetka. Danek 9 a druhou nestartoval, přesto získal 11 bodů tak skončil na 7 místě. V MX 2 Erik 5 a 6 místo, celkově mu to dalo 6 příčku. Honza Kališ 8 a 10 místo, celkově za Erikem na 7 místě. A nakonec Karel ve veteránech dvakrát 8 místo, celkově 9. Výsledky podobné jako minule. Je to škoda. Chtělo by to více zabrat, hlavně na startech a také přidat více dravosti. Uvidíme jak vlastně dopadnou další závody. Vše je pozastaveno a vůbec se neví, zda budou pokračovat.
 
DIRTBIKES Racing Team Opava  SMS Moravy Opatov 16.8.2020
Další SMS Moravy se jela na oblíbení trati v Opatově u Svitav. Za náš tým startovalo tentokrát 6 jezdců ve čtyřech třídách. Trať připravena i vše ostatní. Kluci se sešli už v sobotu navečer. Stihli si projít trať a hurá spát. Už i na závodech byla znát nervozita  a obavy s přísným nařízením pořadatelů. Ráno trošku mokro, ale volný i kvalda bez větších problémů. Jezdců bylo tak průměrně kolem 20 v každé kategorii. MX1 obsadil Danek a Krausik. Danek zajel 6 a 5 místo a to mu vyšlo na konečnou sedmou příčku. Krausik 9 a 8 celkově hned za Dankem na 8 místě. Hobby MX 2 jel Komár a Adam. Komár 4 a1 místo ve finále, celkově zlatý věnec. Adam 11 a 13 celkově osmé místo. Erik v MX 2  7 a 5 celkově 7 místo. Veterán Karel 6 a7 celkově 6 příčka. I když je letošní sezóna dost komplikovaná, tak  mohly být výsledky lepší. Víc snahy a dravosti někdy neškodí. Snad příště.
 
DIRTBIKES Racing Team Opava_ Chalupa CUP Šenkvice 8.8.2020

Letošní sezóna je jako na houpačce a tak každý pořádaný závod je dobrý. Šenkvice, pěkná trať a tak se všichni těšili na pořádné závody. Celkem dost jezdců na startu. Vše šlo jako na drátku. Dopolední volný a kvalda, super.  Za náš tým startoval Erik ve třídě OPEN.

1 závod dojel na devátém místě. Mezi tím už začalo být dusno v prostoru pro pořadatele. Objevila se na závodišti policie a zanedlouho byl závod ukončen. Nikdo pořádně nevěděl proč. Mluvilo se o prachu na trati, ale nejvíc o rouškách. Výsledky byly vyhlášeny po prvních jízdách a tím vše skončilo. Škoda, že pořadatel nedokázal vše vyřešit. Určitě to nebyla dobrá vizitka pro domácí pořadatele.

 

video na_https://youtu.be/P0wN9sy7drU

DIRTBIKES Racing Team Opava_ MMČR Juniorů Kaplice 18.7.2020

DIRTBIKES Racing Team Opava_ MMČR Juniorů Kaplice 18.7.2020

Druhá juniorka se jela v Kaplici. Tato trať nepatří u kluků mezi oblíbené. Její zvláštní povrch je dost zrádný. Tentokrát ale bylo vše jinak. Rozhodovalo počasí. Dopolední tréninky se podařilo odjet a také kvalifikace se ještě stihla. Odpolední finálové jízdy už doprovázel déšť a při startu MX 2 junior  to byla už dost velká průtrž. Celá trať byla během chvilky pod vodou. Netrvalo dlouho a závod byl ukončen.  Počítaly se tak první jízdy. Za náš tým startoval v MX 2  Erik. Z třiceti jezdců na startu obsadil 18 místo a připsal si tak 3 body. Jízda už byla  neregulérní. Přesto si zaslouží všichni jezdci pochvalu. Byl to opravdu bahňák. Další juniorský mistrák by měl hostit Horšovský Týn. Pro nás je to 1000 km po zrádné D1. 

video na_ https://youtu.be/ic6Bu_ooS-U

DIRTBIKES Racing Team Opava, soustředění v Budišově n.B. 10-12 7.2020
Konečně se podařilo termínově doladit soustředění  a připravit se tak na posunuté termíny závodů. 15 pozvaných jezdců z Moravy se po vedením Martina Krče a trenéra Ládi Pokorného připravovalo už od pátečního odpoledne na Liščí kotlině. Trať byla upravena a tak se kluci mohli soustředit na jednotlivé úseky. Sobotní předpověď počasí nic moc. Dopoledne celkem ucházející, ale kolem oběda už bylo vše pod vodou. Naštěstí bylo připraveno zázemí a tak se probírala technika a rady trenéra. Pro všechny bylo připraveno občerstvení  a posedělo se dlouho do noci. Nedělní ráno bylo jako vymalované. Sluníčko a opět na trať.  Po obědě se začalo pomalu balit. Škoda toho sobotního deště. Byl připraven také závod pro začínající mladé jezdce, ale vše muselo být zrušeno. Snad jim to vynahradíme příště.
Děkujeme sponzorům, DIRTBIKES s.r.o. Lukášovi Burdovi, ČERNÍN s.r.o. Vaškovi Černínovi, Rosťovi a Jirkovi Kinclovi, Tomášovi Grygarovi a všem ostatním, kteří se na přípravě soustředění podíleli. Martinu Krčovi a Láďovi Pokornému za předávání zkušeností.

 

DIRTBIKES Racing Team Opava_ MM ČR Dalečín 28.6.2020

DIRTBIKES Racing Team Opava_ MM ČR Dalečín 28.6.2020

 

Po dlouhé, nucené přestávce byl odstartován první velký mistrák. Písečná zmole v Dalečíně tentokrát praskala ve švech. Už startovní listina napovídala o velkém víkendu. Myslím, že tak obsazený závod se tu dlouho nejel. Za tým startoval Erik v MX 2. 82 jezdců bylo rozděleno do dvou skupin. Z každé postupovalo prvních 20 jezdců do odpoledních finálových jízd. Erik skončil na 34 místě ve skupině A. Dalo se to očekávat, pozazit světové jezdce není jednoduché. Viale Tom, Simon Laengefelder, Hofer René Geerts Jago, Sukup Marek Šikyňa Richard, Renkens Nasthan, Sander Michael, Brumman Kevin, Ludwik Noah,  Butron Jose a další zvučná jména. Pro Erika dobrá škola. V MX 1 to samé. Kraloval suverén Nágl Maximilian, Rauchnecker Pascal a další.Trať byla připravena jako vždy, náročná a rychlá. V některých místech dost hluboké koleje. Odpolední finálové jízdy připravily i divákům pěknou podívanou. Přesto si myslím, že pořadatelé některé věci organizačně  nezvládly. Přejímka dlouhé hodiny čekání. Zdravotní služba měla být posílena. Celkem během závodu dost úrazů. Pravdou je že to byl první velký závod a suprová účast. Doufám, že se všichni zranění co nejdříve uzdraví a sejdeme se na dalším závodě v Kaplici. Přihlášený je ještě také kompletní tým Husqvarny.

 

Odkaz na video

https://youtu.be/F6oNXyPeFsA

DIRTBIKES Racing Team Opava složení týmu pro sezónu 2020

Tým DIRTBIKES Racing Team Opava pro sezónu 2020 tvoří 9 jezdců, kteří pojedou SMS Moravy, MMČR, MMČR Juniorů, MMSR, a několik menších závodů.

Novinkou pro letošní sezónu je spojení s týmem FOSTRADE racing team, podporovaný ACERBISEM za který pojede Erik Švidra  # 419 

Chceme tak zajistit co nejlepší podmínky pro naše jezdce.

Zimní příprava probíhá v tělocvičně 2x týdně. V Melči a Raduni.

Součásti přípravy je také několik hokejových utkání na opavském ledě.

Pokud to počasí dovolí tak i svezení venku.

Přípravné soustředění týmu před sezónou se uskuteční v polovině března na trati v Heralticích pod vedením Tomáše Bučence. / Bučka /.

První kontrolní závod se jede 28.3.2019 v Karlíně, dále pak už vše podle kalendáře.

Pro jezdce připravujeme nový design dresů. 

Tak jako v minulých sezónách se budeme snažit pravidelně informovat o závodech, výsledcích a všem okolo motokrosu na stránkách DIRTBIKES CZ 

Švidra Erik # 419

Kraus Jiří # 238

Straka Adam # 171

Novák Zbyněk # 3

Týn Daniel # 611

Kališ Jan # 18

Pola jiří # 201

Straka Karel # 72

Kubánek Patrik # 182

Přejeme jezdcům dobrou sezónu, hlavně bez zranění. Sponzorům děkujeme za podporu do nové sezóny.

Cílem je co nejlépe reprezentovat tým a dovážet co nejlepší umístění ze všech soutěží.

https://www.youtube.com/watch?v=YzuO0hQExdQ

Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Navštivte naše specializované prodejny

Dirtbikes Hlučín

U Cihelny 1a, 748 01 Hlučín
Pondělí - Pátek: 8:30 - 17:00  

Dirtbikes Opava

Krnovská 641/131, 747 07 Opava
Pondělí - Pátek : 8:30 - 17:00

Jsme autorizovaní prodejci a servis těchto značek

Motocykly, čtyřkolky a skútry:
Dirtbikes.cz

Již od roku 2005 v prodejnách Dirtbikes v Opavě a Hlučíně prodáváme a servisujeme motorky,čtyřkolky a skútry. V sezoně si u nás můžete tyto mašiny vypůjčit a otestovat. V našem bazaru máme ojeté i předváděcí motorky, skútry a čtyřkolky. Vybavíme vás od hlavy k patě moto oblečením a všechny vaše stroje doladíte veškerým příslušenstvím.

Jsme autorizovaní prodejci a servis motocyklů Kawasaki, Royal Enfield, CFMoto, Jawa, BenelliMoto Morini, F.B Mondial, stylových italských skútrů Vespa a Piaggio, francouzských Peugeotů a taiwanských značek Kymco a SYM

 

Máme více než patnáct let zkušeností se servisem a prodejem motorek, čtyřkolek, skútrů a věškerého moto příslušenství. 

Za tuto dobu jsme prodali více něž 4000 strojů. Naše prodejny můžete navštívit v Opavě a Hlučíně (kousek od Ostravy)

VŠE O NÁKUPU

Potřebujete poradit s výběrem? Neváhejte se zeptat:
info@dirtbikes.cz
8:30 - 17:00
Největší prodejce motorek, čtyřkolek a skútrů na Severní Moravě to je Dirtbikes.cz Grafika: Poradnyweb.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz