1. Úvod
  2. MX team
  3. Sezóna 2016 reporty + foto
Novinky
22.06.2023
NOVÁ VESPA - DISNEY MICKEY MOUSE!
Vespa představuje nový model Primavery s jedinečným designem Mickey Mouse, který byl připraven k oslavám 100. let společnosti Disney. PŘIJÍMÁME PŘE... číst celé
11.05.2023
Den otevřených dveří a testovací jízdy v hlučínském showrooomu
Odstartujte sezónu dnem otevřených dveří na našem showroomu DIRTBIKES v areálu Cihelny Hlučín. Stavte se otestovat pořádnou porci skvělých strojů a no... číst celé
15.05.2023
Den otevřených dveří JARO 2023
Děkujeme všem, kteří k nám zavítali v rámci sobotního dne otevřených dveří a testovacích jízd, které probíhaly v našem showroomu v Hlučíně. Během celé... číst celé
Zobrazit všechny novinky
DIRTBIKES Racing Team Opava - SMS Moravy Mohelnice 15.10.2016

Posledním závodem v Mohelnici se rozhodlo o konečném pořadí v seriálu SMS Moravy pro rok 2016. Dva závody byly zrušeny a tak se všichni snažili připsat poslední možné body do celkového pořadí. Ve třídě MX 85 ccm Adam nestartoval, jel už na velké motorce, ale i tak obsadil celkové 5 místo v seriálu. Erik měl rozdíl čtyř bodů na Čermáka, ty se mu nepodařilo dohnat a skončil na 6 místě. V seriálu SMS obsadil 4 příčku.  Komár v MX Junior dvakrát pátý a v seriálu celkově super 2 místo. Také Kraťas 4 a 1 místem vystoupal na stříbrný stupínek a v seriálu  celkově 5 místo. Karel ve veteránech 9 a 10 místo, v seriálu tentokrát po dlouhém zranění na 10 místě. Závod to byl pěkný, díky dobrému povrchu i když jezdců zase nebylo tolik. Asi opravdu ti skalní. Uvidíme co se vymyslí na příští sezónu. Necháme se překvapit.

foto najdete na:http://sirin1.rajce.idnes.cz/SMS_Morava_Mohelnice_15.10.20…/

DIRTBIKES Racing Team Opava - Top Amatér CUP Petrovice 1.10.2016

 

Také Top Amatér CUP se blíží ke konci. Na známé Petrovické trati se jel předposlední závod seriálu. Večer před závodem depo poloprázdné, ale ráno po probuzení narváno.  Příjemné podzimní počasí po celý den pomohlo k pěkným závodům. Adam poprvé na 125 2T jel spolu s Erikem a Krausikem v INTER MX2. První jízda Krausik 4, Erik 7 a Adam 17 místo. Ve druhé rundě došlo po startu k hromadnému pádu a v něm zůstali Krausik a Erik. Odjížděli poslední. Nastala stíhací jízda a nakonec Krausik 7, Erik 12 a Adam 13 místo. Celkově to nebylo nejhorší, 5 Kraus, 8 Erik a 14 Adam. Kraťas v INTER OPEN s přehledem obě jízdy vyhrál a vystoupal na stupínek pro zlato. Ve veteránech Karel celkové 10 místo. Poslední závod se jede 29.10. 2016 opět v Petrovicích.

 

foto najdete na:http://sirin1.rajce.idnes.cz/Top_Amater_Petrovice_1.10.2016/

DIRTBIKES Racing Team Opava - MMČR_ Opatov 18.9.2016

Velký předposlední mistrák byl dlouho očekáván všemi jezdci. Trať byla vzorně připravena a také přivítala celou motokrosovou špičku ve všech kubatůrách. Nejvíce sledovaná třída MX 1 postavila na start Michka, Romančíka, Bartoše a ostatní známé esa včetně zástupce našeho týmu Kraťase. Ti se postarali o kvalitní boje do posledních minut. Na samotné špici se moc nezměnilo a vše se odehrálo pod vedením Martina Michka, který také získal titul. Závod to byl náročný a Kraťas v první jízdě 21 příčka. Ve druhé 28 místo. Těžká konkurence, všichni nabušeni na maximun. Kraťas si body nepřipsal, ale  předváděl jízdu v rámci  svých možností. Pěkné výkony byly oceněny také spoustou spokojených diváků. Poslední velký mistrák se jede v Lokti.

 

foto najdete na:http://sirin1.rajce.idnes.cz/MMCR_Motokros_Opatov_18.9.2016/

DIRTBIKES Racing Team Opava - SMS Moravy Dlouhá Loučka 17.9.2016

Dlouho očekávané rozhodnutí, zda se pojede, nebo nepojede Dlouhá Loučka. Po několika nezdarech se trať pořadatelům podařilo připravit. Přesto všechnu snahu zmařilo tentokráte počasí a to silná průtrž mračen. Závod byl ukončen po prvních jízdách. A už i ty poslední se jely za silného deště. Výsledek se nedá ani moc hodnotit. Několik jezdců se nepostavilo vůbec na start. Je to škoda, trať v Loučce je rychlá a náročná. Pamatuje mnoho velkých závodů a známá jména našich i zahraničních jezdců. Přesto jsou připsány body do celkového pořadí z prvních jízd a to: Adam 5 místo, Erik 5 místo, Komár 3 příčka, Kraťas 4 místo a Karel 8 v pořadí.

 

foto najdete na:http://sirin1.rajce.idnes.cz/SMS_Morava_D.Loucka_17.9.2016/

 

DIRTBIKES Racing Team Opava - MMSR_ Beckov 11.9.2016

Slovenský mistrák pokračoval pod Beckovským hradem na trati, která se zdá  na pohled jednoduchá. Je vybudována na rovině v pěkném prostředí u dálnice. Je to opravdu jen zdání. Všichni kdo na ní závodí si nemají šanci odpočinout. Je abnormálně rychlá a uskákaná, pro diváky přehledná. Těch také přišlo do Beckova několik tisíc. Parádní atmosféra, pěkné počasí a spousta jezdců nejen ze Slovenska.  Za náš tým startoval  jako velký favorit Kraťas.  Jede celý Slovenský  mistrák, ale tentokrát si vybral jeden ze špatných dnů. Na startu v MX Open se postavili, Bartoš, Špičák, Stloukal, Votroubek, Šimko, Osička a další. Kraťas měl silné soupeře, ale po dopolední kvaldě, byly celkem nadějné vyhlídky. Bohužel, první  ani druhou rundu se mu nepodařilo dokončit a tak bylo vymalováno. I takový je někdy motokros. Adam ještě v MX 85 ccm dvakrát 4 pěkné místo a tak také celkově. Erik v silné konkurenci juniorů celkové 9 místo. Body byly připsány  kluky čeká poslední mistrák v Šenkvicích.

foto najdete na:http://sirin1.rajce.idnes.cz/MMSR_motokrosu_Beckov_11.9.20…/

DIRTBIKES Racing Team Opava - Meteorit Cup OPATOV 27.8.2016

Stále budovaný motokrosový areál v Opatově u Svitav je více a více oblíbený. Opravdu krásná, náročná trať, ale hlavně super zázemí  přivítalo hodně přes stovku jezdců na další podnik seriálu. Měla to být generálka na nadcházející velkou republiku. Vše opravdu na jedničku. Za tým startoval Adam a Erik. Třetí a druhé místo v rozjížďkách pro Adama a tím bronzový věnec. Erik s velkýma v juniorech, pátý a čtvrtý celkově 4 místo. Tomuto závodu se nedá opravdu nic vytknout. Pořadatelé vše zvládli s přehledem. Více takových závodů si přejeme všichni. Kamil se nezúčastnil, tak nemáme foto, ale video na mém facebooku.

 M.Š.

DIRTBIKES Racing Team Opava - Přebor Moravy SMS Petrovice 21.8.2016

Tak máme za sebou další závod SMS Moravy který se jel v Petrovicích u Karviné. Tým v plné síle.  V sobotu panovalo super počasí vše připraveno a tak jsme lehce večer poseděli. Nedělní ráno bylo pod mrakem a na celý den špatná předpověď. Tréninky a kvaldy se odjely a pak to přišlo. Pohroma, déšť a bláto. Odjeté první neregulérní rundy a pak vše zrušeno. Ve výsledcích chaos a zmatek. Uvidíme jak to dopadne. Erik totálně zadřel na tvrdo po dvou kolech. Všechno promočené a zablácené.

 

foto na_http://sirin1.rajce.idnes.cz/SMS_Morava_Petrovice_21.8.2016/

DIRTBIKES Racing Team Opava - MMSR_ Sverepec 14.8.2016

 

Mezinárodní mistrovství Slovenska se jelo na známé přírodní motokrosové trati ve Sverepci. S týmu startovali Adam, Erik a Kraťas. Asfaltové depo bylo již navečer před závodem plné. Očekával se příjezd dámské a pánské týmové motospojky  a tak bylo o zábavu po jejich příjezdu postaráno. Dopolední tréninky naznačily, že můžeme očekávat tvrdé boje. Na odpolední závody se sešlo spoustu diváků a ti vytvořili bouřlivou kulisu. Mladší závodníci měli  z této trati respekt. Erik v prvním závodě po pěkném boji s Tomášem Kobzou dojel na 4 místě. Ve druhé šestý a celkově pátá příčka. Spokojenost. Adam v první rundě odstoupil ze 3 místa pro defekt a ve druhé odsadil 5 místo. Nejzkušenější člen výpravy Kraťas, tomu se tentokrát nedařilo. Dva pády a pěkný monokl pod okem. Celkové 15 místo v silné konkurenci, ale přesto zklamání a zároveň odhodlání do dalších závodů.

foto na _http://sirin1.rajce.idnes.cz/MMSR_Motokrosu_Sverepec_14.8.…/

MMČR_ Petrovice 10.7.2016

 

DIRTBIKES Racing Team Opava - MMČR_ Petrovice 10.7.2016

Celá špička našich a několik zahraničních motokrosových jezdců předváděla na Petrovické trati při MMČR pěkné jízdy a připravila tak divákům pořádnou podívanou. Z týmu Lukáše Burdy startoval jediný zástupce Kraťas. Ten se na tento závod pečlivě připravoval. V kubatuře MX1 se postavilo na start 35 závodníků. Kraťas bojoval a v první rundě obsadil 24 místo. Do druhé nastoupil s odhodláním vylepšit svoji pozici a to se mu také podařilo. 20 místo mu zajistilo bod za umístění na konečném 28 místě. Hodně jezdců, silná konkurence, tropické horko, ale pěkné závody.

MMČR Juniorů_ Jinín 5.7.2016

DIRTBIKES Racing Team Opava - MMČR Juniorů_ Jinín 5.7.2016


O svátku 5.7.2016 se odjel další závod MMČR juniorů v Jiníně u Strakonic. Počasí přálo a tak se tady sešlo celkem dost jezdců z několika zemí. Probíhaly parádní boje v každé kubatuře, takže se bylo na co dívat. Erik po pádu v Horažďovicích  měl co dohánět a také se už těšil. Jinínská trať byla trochu pozměněna s několika novými prvky. 28 jezdců na startu.  Kvalda 13 místo a v rozjížďkách 15 a 14.  Celkové 14 místo takže na bodech. V silné mezinárodní konkurenci solidní umístění ve 125 2T Junior.

foto na_http://sirin1.rajce.idnes.cz/MMCR_Junioru_Jinin_5.7.2016/

Týmové soustředění - Budišov nad Bud. 2.7.2016

DIRTBIKES Racing Team Opava - Týmové soustředění - Budišov nad Bud. 2.7.2016

 V sobotu 2.7.2016 jsme se sešli v Budišově n/B. na zdejší trati na  druhém  MX tréninku pod vedením Tomáše Bučence. Zdendové (Folťasi) nachystali  technikou trať, bohužel ani Víťou ml. pozvaní hasiči nedokázali trať ukropit v takovém extrémním počasí jaké panovalo. Zbyňa zajistil super klobásy, nealko dodal Víťa Pražák st. a pro mechaniky Milda zajistil bečku piva. Celý den se makalo na 100% i když to chvilkama bylo jak na poušti. Na konec se zajelo na místní přírodní koupaliště aby se kluci osvěžili. Děkujem Automotoklubu a Víťovi Pražákovi ml. Tomovi za uspořádání a klukům že to vydrželi .Tak zase někdy příště.

 foto na_http://sirin1.rajce.idnes.cz/MX_trenink_s_Buckem_2.7.2016/

​Přebor Moravy SMS Šumperk 19.6.2016

DIRTBIKES Racing Team Opava - 

​Přebor Moravy SMS Šumperk 19.6.2016

Další pokračování seriálu SMS Moravy se odehrálo na Rapotínské trati u Šumperka. Přírodní trať byla připravena na jedničku. Sluníčko však pořadatelům ukázalo svou sílu a tak se vrchní část tratě nepodařilo pravidelně ukropit. Naštěstí všichni tento úsek tratě projížděli s co největší opatrností. Díky tomu nedošlo k žádným velkým zraněním. Podle informací pořadatelů to byl poslední závod na této pěkné přírodní trati. Důvody zatím neznáme, ale držíme palce, aby se podařilo tuto trať  udržet a pokračovat v pořádání závodů. Naši kluci si odvezli body za toto umístění. Adam ve MX 85 ccm  5 místo, Erik ve 125 2T Junior 6 místo. Komár v MX 2 Junior také 5 příčka a Kraťas  v MX 1 celkově 10 místo. Letošní SMS se jede na pěkných tratích a tak je také silná konkurence. Snad se při dalších závodech podaří klukům získat o nějaký bod více.

 

AZ-Pneu-Enduro-Budišov nad Budišovkou 11.6.2016

DIRTBIKES Racing Team Opava - 

​AZ-Pneu-Enduro-Budišov nad Budišovkou 11.6.2016

11.6. v 11 hodin, bylo odstartováno ENDURO CROSS COUNTRY započítávaného do seriálu AZ Pneu 2016. Plné startovní rošty jezdců se přijelo poprát se záludnosti naší trati, kterou opět zrežíroval a postavil V.Pražák ml. Za náš tým startoval Pavel Groh, který se připravuje na svoji první šestidenní do Španělska a po dvou hodinách klidné jízdy obsadil 3 místo. V kategorii do 17 let se postavil na start Erik Švidra. Dvě hodiny předváděl promyšlenou pěknou jízdu a dojel si pro svoje první  vítězství v enduru. Povedený závod díky pěknému počasí a perfektní přípravě.

foto na_http://sirin1.rajce.idnes.cz/AZ_Pneu_Enduro_Budisov_n_Bud.…/

Přebor Moravy SMS Šternberk 29.5.2016

DIRTBIKES Racing Team Opava - 

​Přebor Moravy SMS Šternberk 29.5.2016

Tradičně v neděli se jel další závod SMS Moravy. Trať ve Šternberku doznala několika změn. Nové proskakováky , byly pro jezdce zajímavé, ale dost náročné. Přes týden byly obavy ze sucha, ale sobotní noční déšť pomohl pořadatelům vyřešit problémy s vodou a kropením. Nedělní ráno ideální podmínky a na závod kostičky. Náš tým ve složení Karel, Adam, Kraťas, Komár a Erik. Všichni byli připraveni na co největší bodový zisk. Adam v MX 85 ccm dvakrát třetí, celkově 4 místo. Erik v MX 125 2T 4 a 3 celkově bronz. Komár v MX 2 Junior 5 a 4 celkové 4 místo. Kraťas v MX 1 dvakrát třetí a tak také celkově. Veterán Karel dvakrát 6 a celkově tak zůstal. Pěkné závody na pohodu,  bez zranění a to hlavní, kluci se těší na další. 

foto _http://sirin1.rajce.idnes.cz/SMS_Morava_Sternberk_29.5.2016/

DIRTBIKES Racing Team Opava - ​Přebor Moravy SMS Vranov 22.5.2016

 

Náš tým v plné síle vyrazil sobotní odpoledne do Vranova u Brna na druhou  SMS .Vyhlášená mistrovská trať slibovala velké závody. Ale opak byl pravdou. Hodně jedců ve všech třídách, plné depo, ale rychlé zklamání. Prach a jen prach. Doslova mlýnice vždy po startu každé jízdy nebylo vidět před sebe. Běbem pár kol se prach trošku rozvířil, ale pořád to bylo dost nebezpečné. Pořadatelé vše hodili za hlavu. Několik jezdců dokonce v průběhu závodu odjelo. Myslím, že moc nechybělo a dopadlo to jako loni v Loučce. Tam vodu opravdu neměli, ale ve Vranově mají rozvod okolo celé tratě. Zavlažování spustili po skončení závodu na plné pecky, když už nikdo nejezdil. Naši kluci, ale bojovali. Adam v 85 ccm 6 a 4 místo, celkově 4 příčka. Erik v 125 2T 4 a 6 celkové 5 místo. V MX 2 Junior Komár 8 a 4 celkové 5 místo, když zajel suprovou  dopolední kvaldu a to díky motorové naftě, kterou natankoval. Naštěstí se nic nestalo, stačilo jen vyčistit nádrž a doplnit to pravé PHM. Kraťas v silné konkurenci v čele s Markem Sukupem, dvakrát 9 a celkové 10 místo. Mohlo to být lepší, dva lehké pády ho přibrzdily. Jinak ale pěkný výkon. Veterán Karel neměl nejlepší den. Dvakrát 12 místo , odřený loket a roztrhaný dres ho tak nechal také celkově. Závody pěkně obsazené, ale škoda špatné organizace při kropení a úpravě tratě. Za vysoké startovné si zaslouží jezdci lepší přípravu a péči. Jde především o zdraví. 

foto najdete na: http://sirin1.rajce.idnes.cz/SMS_Morava_motokros_Vranov_22…/

 

DIRTBIKES Racing Team Opava - ​SMS Morava_Dubňany 24.4.2016

Po zrušeném prvním závodě SMS Morava v Přerově se jel v neděli v pořadí druhý závod na písku v Dubňanech. Očekávala se velká účast, ale v sobotu navečer to tak ještě nevypadalo. Předpověď nic moc a tak většina jezdců čekala až na nedělní ráno. Celkem vydatný noční déšť řádně pokropil celou trať a tak ráno na volné tréninky bylo dost blátivo. Muselo se vapkovat. V průběhu dopoledne trať postupně osychala a dokonce se v některých pasážích lehce prášilo. Náš tým celkem v silné sestavě, byl vidět, hlavně díky pěkným jízdám Kraťase. Hodně se také očekávalo od mistra Moravy ve veteránech B Karla Straky. Trať se stávala postupně  během dne stále náročnější. Hluboké koleje vyžadovaly opravdu hodně sil a na celé trati nebylo místa, kde si mohli kluci odpočinout. Adam v MX 85 ccm 5 a 4 místo. Po nepříjemném pádu zabojoval a celkově skončil na 4 místě. Erik ve 125 2T Junior 5 a 4 celkově 5 místo, předváděl pěknou dravou jízdu, hlavně ve druhé rundě bojoval  na už dost rozbité trati a udržel 4 místo před Janíkem. Komár 6 a 5 celkově 6 místo v MX 2 Junior. Trošku se trápil, ale dojel obě jízdy na jistotu. Kraťas v silné moravské konkurenci si vedl velmi dobře. Byla vidět chuť a jiskra. Motorka dobře připravena a tak stačilo jenom tahat za plyn. To také předváděl. 5 a 3 místo mu zajistilo 4 místo celkově. Karel si držel takticky střed pole a první rudnu dojel na 5 místě. Ve druhé měl našlápnuto na pódium, ale pád v předposledním kole ho odsunul na 7 příčku a tak mu to stačilo na celkové 6 místo. Na bednu kluci nedosáhli, ale všichni dojeli ve zdraví a už se těší na další závody.

foto najdete na_http://sirin1.rajce.idnes.cz/SMS_Morava_Dubnany_24.4.2016/

 

DIRTBIKES Racing Team Opava - ​MMČR Juniorů MOHELNICE 2.4.2016

DIRTBIKES Racing Team Opava - 

​MMČR Juniorů MOHELNICE 2.4.2016

 

AMK Mohelnice byl první dubnovou sobotu pořadatelem zahajovacího MMČR Juniorů v motokrosu. Na startu se sešlo 140 závodníků. Celá naše juniorská špička včetně jezdců ze

Slovenska, Polska, Maďarska, Rakouska a Rumunska.

Byl to vlastně takový malý Středoevropský pohár. Svědčí o tom zisk tří zlatých medailí z pěti kategorií pro zahraniční jezdce. První ranní tréninky probíhaly ještě za mírného mrazíku, ale postupně se ukazovalo sluníčko a zbytek dne byl již příjemný. Naše týmové stany poskytly zázemí pro dva jezdce. Adama SX 85ccm a Erika SX 125 ccm. Volný a měřený trénink již naznačil, že uvidíme zajímavé závody. Oba naši kluci zajeli časy ve středu startovního pole.  První jízdu Adam dokončil na 16 místě a druhou nedojel. / zlomená řadička / Celkově tak k obsadil 18 místo a získal prvních 5 mistrovských bodů. Erik v první rundě s respektem poprvé na velké motorce mezi 28 jezdci dojel na 16 místě. Ve druhé o něco lépe 13 místo. Celkové tak 16 a 10 bodů. Pěkné závody na těžké trati s velkou konkurencí. Seriál závodů MMČR slibuje zajímavé boje ve všech kategoriích.

 

foto najdete na:  http://sirin1.rajce.idnes.cz/MMCR_Jun._motokrosu_Mohelnice…/

MX soustředění 24.3.2016 Zábřeh

 

DIRTBIKES Racing Team Opava - Týmové soustředění 24.3.2016

 

 

 

Konečně se podařilo naorganizovat dlouho plánované dvoudenní soustředění před nadcházející sezónou 2016. Zkušený motokrosový jezdec Tomáš Bučenec si rozdělil 13 jezdců do dvou skupin a na připravené trati v Zábřehu  byl čtvrtek od rána jen pro nás. Natálka Burdová a zbytek kluků si postupně projížděli jednotlivé úseky tratě pod dohledem Bučka a pilovali vše co bylo potřeba. Po polední krátké přestávce se pokračovalo až do pozdního odpoledne. Na Všech byla znát poctivá  zimní příprava, ale přesto si někteří sáhli na dno svých sil. Druhý den soustředění se přesunul až na sobotu a to do Přerova, kde se jede první SMS Moravy. Při závěrečném hodnocení byli všichni spokojeni. Navíc i počasí nám přálo a tak pokud najdeme časový prostor, tak si to kluci chtějí zopakovat, během května, kde by se mělo doladit to co jsme nestihli.  

 

https://youtu.be/zyJYeArT1Qc

 

http://mxzabreh.rajce.idnes.cz/Zabreh%2C_24.3./

 

Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Navštivte naše specializované prodejny

Dirtbikes Hlučín

U Cihelny 1a, 748 01 Hlučín
Pondělí - Pátek: 8:30 - 17:00  

Dirtbikes Opava

Krnovská 641/131, 747 07 Opava
Pondělí - Pátek : 8:30 - 17:00

Jsme autorizovaní prodejci a servis těchto značek

Motocykly, čtyřkolky a skútry:
Dirtbikes.cz

Již od roku 2005 v prodejnách Dirtbikes v Opavě a Hlučíně prodáváme a servisujeme motorky,čtyřkolky a skútry. V sezoně si u nás můžete tyto mašiny vypůjčit a otestovat. V našem bazaru máme ojeté i předváděcí motorky, skútry a čtyřkolky. Vybavíme vás od hlavy k patě moto oblečením a všechny vaše stroje doladíte veškerým příslušenstvím.

Jsme autorizovaní prodejci a servis motocyklů Kawasaki, Royal Enfield, CFMoto, Jawa, BenelliMoto Morini, F.B Mondial, stylových italských skútrů Vespa a Piaggio, francouzských Peugeotů a taiwanských značek Kymco a SYM

 

Máme více než patnáct let zkušeností se servisem a prodejem motorek, čtyřkolek, skútrů a věškerého moto příslušenství. 

Za tuto dobu jsme prodali více něž 4000 strojů. Naše prodejny můžete navštívit v Opavě a Hlučíně (kousek od Ostravy)

VŠE O NÁKUPU

Potřebujete poradit s výběrem? Neváhejte se zeptat:
info@dirtbikes.cz
8:30 - 17:00
Největší prodejce motorek, čtyřkolek a skútrů na Severní Moravě to je Dirtbikes.cz Grafika: Poradnyweb.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz