Novinky
29.09.2019
TESTY - RECENZE
http://pepatestuje.kawasaki.cz/ http://www.quad.cz/2018/gladiator-revolucni-evoluce.html   http://www.motorkari.cz/clanky/redakcni-testy/kawasaki... číst celé
19.02.2020
KAWASAKI HNED
  KAWASAKI HNED    Ve spolupráci se společností ESSOX s.r.o, poskytovatelem finančních služeb, a společnostmi SHARK a MBW, dodavateli příslušenst... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. MX team
  3. Sezóna 2021 reporty + foto
DIRTBIKES Racing Team Opava  SMS Moravy Dolní Heřmanice 5.9.2021

Mistrovství MORAVY a SLEZKA 2021 jak se letos nazývá SMS se jela po přesunutém termínu v Dolních Heřmanicích. Tato trať dostává v poslední době nové parametry včetně zázemí. Škoda malé účasti o tomto víkendu. Závody se jely na čtyřech místech a to je moc.

Náš tým jel maximální možné sestavě. Nejstarším jezdcem v týmu byl Karel Straka ve veteránech B. Zajel třetí a čtvrté místo a celkově skončil na místě čtvrtém. Ve třídě HOBBY OPEN dosáhl Jirka Pola na 3 místo po dvou jízdách 3 a 4. V MX 2 Junior startoval Adam Straka. Tomu se moc nedařilo. V první jízdě 8 místo, druhou nestartoval po pádu z první rundy a tak také celkově. V MX 1 Erik Švidra  dvakrát 3 místo a tak si odvezl bronzový pohár. Rozumným rozhodnutím bylo sloučení jednotlivých tříd a tím se vše uspíšilo. Závod na pěkné přírodní, rychlé trati.  Kluci byli spokojeni. Další závod seriálu se jede po velké republice v Opatově 19.9.2021

foto na_https://www.rajce.net/a17454272

video na_https://youtu.be/OhiAUGXXU1g

DIRTBIKES Racing Team Opava MMČR  juniorů  Kaplice 5.9.2021

Juniorský mistrák se jel v Kaplici spolu s Evropou 65 a 85 ccm. Za tým startoval v MX 2 junior  Honza Janík. Ve stejný termín se jely v ČR  čtyři závody a tak to bylo znát i na účasti ve všech třídách.  Honza zajel 6 a 7 místo ve finále. Celkově obsadil 6 příčku. Titul mistra ČR v juniorech si zajistil už na tomto závodě Petr Rathouský ORIOM RACING TEAM s.r.o. Blahopřejeme.

DIRTBIKES Racing Team Opava MMČR Petrovice u Karviné 22.8.2021

Pokračování velké republiky se jelo tentokrát skoro doma. Petrovická kotlina byla připravena, depo postříhané a i počasí mělo být dobré. Místo v depu, tentokrát zajišťoval Aleš Janík. Super příprava. Za tým startoval  Honza Janík s Erikem. Sobotní prezentace bez problému. Kluci si prošli trať a kolem desáté zalehli. Ráno se ještě depo zaplnilo a tak na volné tréninky bylo připraveno dost jezdců.  Rošty, ale nebyly úplně plné, a tak nikdo nemusel domů. Odpolední finálové jízdy slibovaly pěknou podívanou. Velkým překvapením měl být příjezd Kraťase na čumendu. Po obědě dorazil v plné síle s tátou, Verčou i Žanetou. Opět všichni pohromadě, včetně Krausika a Viťi  Pražáka. Bylo to super zase vidět Zdeňu v depu s kamarády. Janda zajel obě finálové jízdy ve středu startovního pole. První 23, druhý16 a celkově 19 flek. Po zranění v Dalečíně a nucené přestávce, slušná jízda. Erik V MX 1 dvakrát 16 a celkově si připsal body za 15 místo v silné konkurenci motokrosové špičky. Pěkným výsledkem bylo umístění Viťi Pražáka ve veteránech. 11 místo, super. Po každé jízdě padnul k zemi. Celkem horko a hlavně dusno dávalo všem zabrat..Krausik celkově 20. Trať byla tentokrát obtížná, rychlá a moc se nedalo předjíždět. Bylo také několik nepříjemných pádů. Velkou odměnou pro jezdce byli diváci. Povzbuzovali kolem celé trati. Další velkou republiku jedeme 12 září v Opatově. 

foto na_https://www.rajce.net/a17431015

video na_https://youtu.be/vHQOU-jxIQo

DIRTBIKES Racing Team Opava MX OPEN Slovakia Gbely 8.8.2021

Po Mníšku, Gbely. Druhý závod MX OPEN na Slovensku. Známá trať se vyznačuje svou rychlostí a také náročností. Většinou také bývá dost větrno. Tentokrát pomohla příroda. Noční déšť stejnoměrně kropil celou trať. Za náš tým startoval jen Erik v MX OPEN. Účast nebyla až tak velká v jednotlivých kubaturách a tak na finálové jízdy spojily dohromady MX 2 a MX 1 Tím byly skoro plné rošty a závody byly hlavně pro diváky, kterých přišlo opravdu hodně dost zajímavé. Erik stál na startu  vedle Butrona, Martina Krče a ostatních známých motokrosových es. Opět dobrá škola. Dojel dvakrát devátý a tak také celkově. Připsal si 24 bodů do seriálu MX OPEN 2021  Další závod seriálu se jede ve Velkých Uhercích spolu s Evropou, kubatury 65 ccm.

foto: https://www.rajce.net/a17408544

video: https://youtu.be/AWqS1HHpbKY

DIRTBIKES Racing Team Opava MMČR seniorů Dalečín 1.8.2021

Třetí závod MMČR startoval na známé trati v Dalečíně. Předpověď počasí nebyla moc příznivá, byl hlášený dost velký déšť. Nakonec bylo vše jinak. Dopoledne sluníčko a po obědě krátké dešťové přeháňky a o něco chladněji. Dva naši jezdci na startu v MX 2 Honza Janík  a v MX 1 Erik Švidra. Místo v depu na spodní terase bylo super. Sobotní prezentace už napovídala, že budou plné rošty a tak se daly očekávat dost tvrdé souboje. Večer jsme obešli depo a rychle na kutě. Ranní volný trénink bez problémů. Kvalda už trošku starostí. Honza při nájezdu na lavici  u dojezdu před cílem chytl pant a šel dost tvrdě přes řiditka. Doktor a odvoz do nemocnice. Jeden den na pozorování. Naštěstí už v pondělí  doma. Moc zdravíme. Erik skončil těsně za bodovaným 21 místě. Byl to těžký závod. Hluboké koleje a zároveň rychlá trať. Potvrdila se pravda, že Dalečín je opravdu tvrdý. Také dost diváků se přišlo podívat na pěkné souboje ve všech jízdách. Další republika se jede v Kaplici.

foto na_https://www.rajce.net/a17395356

Odkaz na video_https://youtu.be/eoXVOvjuGhQ

DIRTBIKES Racing Team Opava Prusinovice 7.8.2021
Volný závod se jel o víkendu v Prusinovicích. Malá obec, ale vše připraveno jako na mistrák. Pořadatel využil také kus pole po sklizni obilí na rychlou zatáčku se super povrchem. Trať dost rychlá a také uskákaná. Za tým startovali tři jezdci. Nejmenší Maxík Pola na MX 50  po páteční úpravě motorky na větší kola, obsadil pěkné 2 místo. Blahopřejeme. Je vidět, že příkladná péče tatínka se vyplácí. Maxík si už zvyká na pořádné závody. Jirka dvakrát 5 místo a tak také celkově. Karel Straka ve veteránech 4 a 5 příčka. Celkové také 5 místo. Příjemné prostředí, dobrá parta pořadatelů, pěkné ceny a i dost diváků. Příští rok znovu.
 
DIRTBIKES Racing Team Opava Chalupa Donoval CUP 3.7.2021 Vranov
DIRTBIKES Racing Team Opava_Chalupa Donoval CUP 3.7.2021 Vranov
 
Druhý závod seriálu se jel 3.7.2021 ve Vranově u Brna. Za náš tým startovali 4 jezdci. Premiéru měl náš nejmladší jezdec Maxik Pola v MX 50. Ostatní Jirka Pola a Adam s Karlem Strakou jeli již druhý závod seriálu. Trať  je ve Vranově dost náročná a v letošní sezóně se jede navíc opačně. Pro Maxe to byl první závod v životě na nové motorce. I když se na závody tvrdě připravoval, atmosféra a vše okolo bylo pro něj nové a naživo. Dopolední tréninky odjel s několika pády, ale přesto bojoval. Překonal i strach a s velkou chutí se postavil na start odpoledních finálových jízd. 4 a 3 místo mu zajistilo body do seriálu, ale hlavně 3 místo na stupních vítězů v prvním opravdovém závodě. Po cestě domů tvrdě usnul a doma spal spolu s bronzovým pohárem celou noc. I mamka Alenka byla spokojená. Nebylo to jednoduché rozhodnutí, aby Maxik závodil. Jirka v Hobby MX1 3 a 5 místo ve finále, celkově 5 příčka. Adam v Hobby MX 2  první jízda 14 pozice a druhou nedojel pro poruchu motorky. Karel ve veteránech 50  10 a 8 místo, celkově 9. Ve Vranově se pojede další závod SMS Moravy 18.7.2021. Děkujeme za týmovou podporu a pomoc.
 
fotky najdete na: 

 

DIRTBIKES Racing Team Opava SMS Moravy Vranov u Brna 18.7.2021

Pokračování seriálu SMS Moravy, bylo odstartováno ve Vranovském žlebu v neděli 18.7.2021. Trať se jede v letošní sezóně opačně a také je lehce poupravena. Náš tým prezentovali 3 jezdci. Ve veteránech B Karel Straka obsadil 10 místo. V Hobby Open, vystoupal na třetí stupínek Jirka Pola, který si svým druhým a třetím místem ve finálových jízdách zajistil bronz. V MX 1 Erik 4 místo , kdy mu na trojku chybělo opravdu kousek po boji s Blažkem. Rychlá a náročná trať s dost tvrdým a uklouzaným povrchem. 

video na_ https://youtu.be/hc3L26PSkMw

DIRTBIKES Racing Team Opava Vyhlášení Chalupa Donoval CUP 2020
DIRTBIKES Racing Team Opava  Vyhlášení Chalupa Donoval CUP 2020
 
Aktuální situace COVID 19 konečně dovolila uspořádat  vyhlášení výsledků loňského amatérského seriálu Chalupa Donoval CUP 2020  Slavnostní ceremoniál proběhl při závodech  3.7.2021 ve Vranově. Za náš tým vystoupal na zlatý stupínek Jirka Pola, který odjel  7 závodů a získal  724 bodů v AMA MX 1. Blahopřejeme !!!  Celá sezóna byla jako na houpačce. 4 závody byly dokonce zrušeny pro přísná opatření COVID 19. Přesto se super výsledek Jirkovi podařil. Poděkování si zaslouží za podporu a pomoc rodina v čele s manželkou a také týmová spolupráce DIRTBIKES Racing Team Opava. V letošní sezóně 2021 Jirka startuje jako vítěz 2020 kategorii  Hobby MX1. Přejeme co nejlepší výsledky.  
 

 

DIRTBIKES Racing Team Opava SMS Petrovice 27.6.2021

DIRTBIKES Racing Team Opava SMS Petrovice 27.6.2021

První letošní závod SMS Moravy se jel v Petrovické kotlině na pískové trati po dlouhé závodní přestávce. Vše připraveno pro jezdce i diváky. Počasí bylo příjemné a tak vše mohlo začít. Náš tým skoro v plné sestavě. Chyběl jen Danek Týn a Jirka Pola, ti tuto SMS vynechali. V depu jsme spojili síly a vzali pod jednu střechu tým K2-AirVans. Po ranní rozpravě bylo jasné, že závod pojedou oba týmy pro Kraťase, který se uzdravuje po jarním pádu. Povzbudit přijeli také ti nejmenší Ben a Max, včetně šéfa týmu Lukáše Burdy. Pro jezdce jsme zajistili na celý den pitný režim a také nějaké ovoce. Dalším velkým překvapením byla nahlášena návštěva bývalého týmového jezdce a kamaráda Piotra Szuberta z Polska. Dopolední tréninky bez problémů. Odpolední finálové jízdy. Adam v MX2 Junior 7 a 6 místo. Několik pádů a konečná 6 příčka. Veterán B Karel 7 a 6 místo, bojoval a celkově 6 pozice. Pěkný závod zajel Honza Janík v MX2  4 a 3 celkově 3 místo. Dva jezdci startovali v nejsilnější kategorii MX1 Honza Kališ 6 a 7 celkově 6 místo. Erik jel první závod na velké motorce dvakrát 8 a tak také celkově. Z týmu K2 zajel Víťa Pražák ve veteránech A pěkné 5 místo a Krausik v MX1 skončil 11. Na první závod to nebylo nejhorší, ale je potřeba přidat. Snad to bude na dalších závodech i při velké konkurenci lepší. Držíme palce.

https://dirtbikes.rajce.idnes.cz/27.6.2021_SMS_Petrovice_u_Karvine/

 

 

DIRTBIKES Racing Team Opava první svezení na nové KTM SX F 450

Počasí nám dovolilo konečně vytáhnout nový stroj a prověřit jeho sílu. Sobotu a neděli jsme využili připravené tratě v MX Zábřehu a KTM prošla prvním testem. Erik si pochvaloval, ale byl vidět respekt. Tak to ale bývá po zimní přestávce, když kluci nesedí na motorce. Uvidíme, kdy bude možný další trénink. Snad stihneme přípravu do prvních mistrovských závodů. Zatím nás omezení COVOD 19 dost brzdí a tak musíme hledat náhradní tréninkový program. Kalendáře jsou hotové a smlouvy podepsané. Podařilo se nám zajistit nové sponzory, za což jsme moc vděčni. Jsou to  ACI a Under Schield. Každá taková pomoc při tomto náročném sportu nás zavazuje k co nejlepším výsledkům a dobré práci.

DIRTBIKES Racing Team Opava složení týmu pro sezónu 2021

Aktuální složení týmu potvrdil majitel pan Lukáš Burda. Tým tvoří 8 jezdců a 4 děti, kteří pojedou MMČR seniorů, MMČR juniorů, SMS Moravy a několik menších závodů. Vše bude záležet na situaci s možnosti trénovat a závodit. Na základě dobré spolupráce bude pokračovat spojení s týmem FOSTRADE Racing Team, za který pojede MMČR seniorů Erik Švidra v MX 1 na KTM SX F 450. Zbytek závodů za domácí tým DIRTBIKES Racing Team Opava. Ostatní kluci by měli odjed seriál MMČR juniorů, SMS Moravy a volné závody. Celou zimní přípravu komplikují různá omezení, a tak si kluci musí vystačit s náhradním programem. Snad se nám podaří při zlepšení situace v březnu a dubnu trénovat také na Slovensku a Maďarsku. Velkým cílem pro tým je příprava mládeže, tak aby mohli co nejdříve nastoupit do opravdových závodů. Pod vedením trenéra Zdeňka Cekra kluci pravidelně trénují a při každém tréninku je vidět jejich zlepšení.  Realizační tým chystá na začátek dubna týmové soustředění před prvním závodem juniorky. Přesný termín určíme podle  počasí. Pro jezdce připravujeme nový design dresů. Také vás budeme jako každý rok, pravidelně informovat  o závodech a výsledcích a všem okolo motokrosu na stánkách www DIRTBIKES CZ.

Jezdci týmu: Erik Švidra # 419 MX 1, Danek Týn # 611 MX 1,  Jiří Pola # 201 MX 1, Adam Straka # 7 MX 2 junior,  Zbyněk Novák # 3 MX 2 junior, Jan Kališ #18 MX 2 junior, Patrik Kubánek # 182 MX 2 junior, Karel Straka # 72 Veterán A, naši nejmenší, Benjamin Burda # 21 MX 50, Daniel Tománek # 11 MX 50, Max Pola # 198, Tomáš Hromada # 4 MX 2.

Jezdcům přejeme dobrou sezónu, hlavně bez zranění. Sponzorům děkujeme za podporu. Našim cílem je co nejlépe reprezentovat  tým DIRTBIKES Racing Team Opava a ze závodů dovážet co nejlepší výsledky.

Vedoucí týmu,

Milan Švidra

Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Jsme autorizovaní prodejci a servis těchto značek

Navštivte naše specializované prodejny

U Cihelny 1a, 748 01 Hlučín
Pondělí - Pátek: 8:30 - 17:00  Sobota: 8:30 - 12:00

Krnovská 641/131, 747 07 Opava
Pondělí - Pátek : 8:30 - 17:00, Sobota: 8:30 - 12:00

O nás

O nás
Proč koupit u nás
Naše prodejny
Kontakty
Servis

Potřebujete poradit s výběrem? Neváhejte se zeptat:
8:30 - 17:00
Vytvořeno systémem www.eshop-rychle.cz

Grafika: PoradnyWeb.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.